شمار تلفات جانی و مجروحان انفجار ۱۱ شهریور کابل از ۱۳۰ تن گذشت

شمار تلفات جانی و مجروحان انفجار ۱۱ شهریور کابل از ۱۳۰ تن گذشت
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وقوع یک انفجار مهیب شامگاه دوشنبه دوم سپتامبر/۱۱ سنبله (شهریور) مرکز کابل، پایتخت افغانستان را لرزاند.

آگهی

شمار جان باختگان ناشی از انفجار شامگاه دوشنبه ۱۱ سنبله، شهریور(۲ سپتامبر) در کابل، پایتخت افغانستان به ۱۶ نفر رسید. در این حمله که طالبان مسئولیت آن را برعهده گرفت ۱۱۹ نفر نیز زخمی شدند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان بدنبال این انفجار نوشت که بر اثر این حمله «دفاتر و منازل دشمنان مهاجم» نابود شده است و «این ادعای دشمن که غیرنظامیان جان باخته‌اند صحت ندارد و به هیچ غیرنظامی اجازه داده نشد تا به محل حمله نزدیک شود.» 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نصرت رحیمی، یکی از سخنگویان وزارت کشور گفته است که این انفجار در نزدیکی گرین ولیج در ناحیه نهم کابل روی داده است؛ منطقه‌ای که دفاتر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی و نمایندگی‌های دیپلماتیک در آن قرار دارد.

فرودس فرامرز، سخنگوی پلیس کابل می‌گوید به نظر می‌رسد یک موتر/خودروی بمب‌گذاری شده منشا این انفجار بوده است. برخی گزارش‌های تایید نشده از انفجار یک کامیون بمب‌گذاری شده خبر می‌دهند.

این انفجار ساعاتی پس از دیدار زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده در افغانستان با رئیس جمهوری اشرف غنی روی داد. در این دیدار پیش‌نویس موافقت‌نامه صلح واشنگتن با طالبان به رویت آقای غنی رسیده است.

طالبان در روزهای اخیر و همزمان با پیشرفت چشمگیر مذاکرات صلح با نمایندگان ایالات متحده، بر شدت حملات خود در مناطق مختلف افغانستان افزود. این گروه روز شنبه با بمب‌گذاری در شهر قندوز دست‌کم بیست نیروی نظامی افغانستان را به قتل رساند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خلیلزاد: در صورت تایید ترامپ آمریکایی‌ها در ۱۳۵ روز پنج پایگاه را ترک می‌کنند

غارت میراث فرهنگی افغانستان؛ گنجینه‌های باستانی در ۱۶۲ مکان با بولدوزر تخریب شد

سازمان ملل اعدام‌های در ملاءعام افغانستان را به شدت محکوم کرد