Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تدابیر ویژه یونان برای مقابله با مهاجران غیرقانونی و اخراج پناهجویان

تدابیر ویژه یونان برای مقابله با مهاجران غیرقانونی و اخراج پناهجویان
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت یونان پس از ورود صدها پناهجو در تنها یک روز به جزیره لسبوس، تصمیم گرفت تدابیر ویژه ای برای مقابله با مهاجرت های غیرقانونی و اخراج پناهجویان اتخاذ کند.

آگهی

دولت یونان اعلام کرد از این پس کنترل و گشت های مرزی برای منع ورود مهاجران غیرقانونی که از ترکیه راهی این کشور می شوند و هم چنین بازگرداندن پناهجویان به ترکیه و یا سرزمین مادری تشدید و تقویت می شود.

هیاتی از وزارت خارجه و دفاع یونان پس از ورود بیش از ۶۰۰ پناهجو به ساحل جزیره لسبوس تشکیل جلسه اضطراری دادند تا علیه مهاجرت های غیرقانونی تدابیر ویژه ای بیاندیشند.

ورود ۶۰۰ پناهجو در تنها یک روز به جزیره لسبوس از سال ۲۰۱۶ میلادی به این طرف، بی سابقه است. گفته می شود اغلب این پناهجویان را شهروندان افغانستان تشکیل می دهند.

شنبه گذشته، دولت یونان اعلام کرد تدابیر ویژه مبارزه با مهاجرت های غیرقانونی در همکاری با فرونتکس، آژانس حفاظت از مرزهای اتحادیه اروپا و ناتو، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، انجام می گیرد تا بیش از گذشته مهاجران به سرزمین های مادری خود بازگردانده شوند.

هم چنین دولت یونان تصمیم گرفته است مدت قانونی روند پناهندگی را کاهش دهد تا هر چه سریعتر آن دسته ای را که موفق به اخذ پناهندگی نشده اند، طبق قرارداد بین اتحادیه اروپا و آنکارا، به ترکیه بازگرداند. مسئول تبیین سیاست های مهاجرتی یونان، جورجوس کوموتساکوس، به شبکه تلویزیون دولتی گفت: «روند پناهندگی باید به سرعت پیش برود تا کسانی که حق حمایت بین المللی دارند، مورد تأیید واقع شوند تا ما بدانیم چه کسانی نباید در یونان بمانند.»

یونان زمانی مهمترین پل ورود به اتحادیه اروپا برای مهاجران و پناهجویان از کشورهایی از جمله سوریه و افغانستان بود. با این حال ، از زمان توافق سال ۲۰۱۶ بین اتحادیه اروپا و ترکیه، شمار مهاجران غیرقانونی که وارد سواحل یونان می شوند کاهش چشم گیری یافته است.

بسته شدن مرزها در سرتاسر کشورهای منطقه بالکان در شرق اروپا باعث شده است که مهاجران در یونان گرفتار شوند و هم چنین باعث ازدحام جمعیت در اردوگاه های مهاجران شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل نسبت به «عادی‌سازی» اخراج غیرقانونی پناهجویان از اروپا هشدار داد

تسهیلات ویژه یونان برای اعطای اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک

جدی‌ترین حمله داعش به خارجی‌ها در دوران طالبان؛ حادثه‌دیدگان اسپانیایی افغانستان را ترک کردند