جودو قهرمانی جهان؛ ژاپن قهرمان رقابت‌های تیمی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جودو قهرمانی جهان؛ ژاپن قهرمان رقابت‌های تیمی شد

مسابقات تیمی، پایان بخش رقابت‌های جودو قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در توکیو بود. 

دیدار فینال بین تیم‌های ژاپن و فرانسه برگزار شد. برای تماشای این مسابقه، شینزو آبه هم به سالن آمده بود تا از نزدیک شاهد قهرمانی احتمالی ورزشکاران کشورش باشد. 

نخستین رقابت در سنگین وزن برگزار شد و کاگئورا کوکورو موفق شد سیریل ماره را شکست دهد و اولین پیروزی را برای ژاپن به دست آورد. 

 در ادامه یوشیدا تسوکاسا قهرمان سال ۲۰۱۸ در وزن ۵۷ کیلوگرم به مصاف سارا لئونی رفت. جودوکار فرانسوی با اجرای فن اوستو گاری توانست در مقابل طرفداران ژاپنی، حریف خود را شکست دهد تا نتیجه مسابقه ۱-۱ دنبال شود. 

سومین دیدار، بین اونو شوهی و ژولیام چاینی برگزار شد. ورزشکار ژاپنی برای پیروزی کار چندان دشواری نداشت. اونو ابتدا با یک وازاری از حریف پیش افتاد و در ادامه با یک فن تومه ناگو، موفق شد ژاپن را در نتیجه کلی ۲-۱ جلو بیندازد . 

مبارزه چهارم بین آرای چیزورو و ماری اوه گایه در وزن ۷۰ کیلوگرم برگزار شد. پیروز این مسابقه هم ژاپن بود و چیزورو توانست با امتیاز ایپون حریف فرانسوی را شکست دهد.

مبارزه پنجم بین الکس کلرژت و مورائو سانشیرو می‌توانست قهرمانی ژاپن را قطعی کند. در این مسابقه حساس که بعد از ۵ دقیقه به امتیاز طلایی رسید، این کلرژت بود که موفق شد سانشیرو را شکست دهد و امیدهای فرانسه برای قهرمانی را زنده نگه دارد.

اما مبارزه ششم، تکرار فینال وزن ۷۰ کیلوگرم در همین تورنمنت بود. جایی که هامادا برای انتقام شکست سه روز قبل به مصاب مالونگا رفت. جودوکار ژاپنی در این مسابقه موفق شد ضمن جبران شکست سه روز قبل، قهرمانی ژاپن را در فینال رقابت‌های تیمی قطعی کند.

در پایان این ژاپن بود که موفق شد با نتیجه کلی ۴-۲ فرانسه را شکست دهد و به مقام قهرمانی دست یابد. 

به این ترتیب ژاپن با کسب عنوان قهرمانی خود را برای مسابقات سال آینده آماده خواهد کرد. جایی که باید رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو را میزبانی کند.