Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ: در صورت توافق با طالبان نیز به حضور در افغانستان ادامه می‌دهیم

ترامپ: در صورت توافق با طالبان نیز به حضور در افغانستان ادامه می‌دهیم
Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز پنجشنبه با اعلام اینکه شمار نیروهای این کشور در افغانستان در حال کاهش به ۸۶۰۰ نفر بوده گفت حتی اگر توافق با طالبان حاصل شود، آمریکا حضورش را در افغانستان حفظ خواهد کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز پنجشنبه ۲۹ اوت با اعلام اینکه شمار نیروهای این کشور در افغانستان در حال کاهش به ۸۶۰۰ نفر بوده است گفت حتی اگر توافق با طالبان حاصل شود، آمریکا حضورش را در افغانستان حفظ خواهد کرد.

آقای ترامپ که در گفتگویی با رادیو فاکس نیوز در این خصوص گفت: «ما به حضور در آنجا ادامه خواهیم داد. این حضور را به طور قابل توجهی کم خواهیم کرد اما همیشه در آنجا باقی می‌مانیم. »

رئیس جمهور آمریکا در ادامه اظهار داشت: «در حال حاضر حدود ۱۴ هزار نیروی آمریکایی در افغانستان حضور دارند که از این تعداد ۵ هزار نفر درگیر عملیات ضدشورش هستند.» آقای ترامپ اضافه کرد بعد از کاهش شمار نظامیان به ۸۶۰۰ نفر بنا برآنچه پیش خواهد آمد درباره آینده تصمیم گرفته خواهد شد.»

دونالد ترامپ که با قول انتخاباتی پایان دادن به جنگ‌های آمریکا به قدرت رسید، قصد دارد هر چه زودتر نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کند و به این جنگ ۱۸ ساله پایان دهد.

اما بسیاری از مقامات افغانستان و مشاوران امنیت ملی ایالات متحده معتقدند خروج نیروهای آمریکایی می‌تواند منجر به جنگ داخلی، به قدرت رسیدن طالبان و زمینه ساز فعالیت نیروی‌های اسلام‌گرای افراطی دیگر چون داعش در افغانستان شود.

در طول یک سال گذشته یک هیات نمایندگی طالبان در قطر در حال مذاکره با مقامات آمریکایی به منظور خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و پایان دادن به جنگ در این کشور هستند. مقامات طالبان هفته گذشته اعلام کردند که دو طرف در نزدیکی رسیدن به توافقی نهایی قرار دارند.

جنگ و درگیری در افغانستان به رغم در جریان بودن مذاکرات صلح آمریکا با طالبان پایان نیافته است.

مطابق آمارها در شش ماه اول سال ۲۰۱۹، حداقل ۳ هزار و هشتصد و دوازده شهروند افغانستان در حملات طالبان کشته یا زخمی شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین نبرد هوایی بین یک جنگنده تحت کنترل هوش مصنوعی و انسان انجام شد

شهادت نادر فرماندهان ارشد آمریکایی؛ دولت بایدن مسئول «آشفتگی مرگبار» تخلیه نظامی افغانستان است

یک تحلیلگر اطلاعاتی ارتش آمریکا به فروش اسرار نظامی در ازای دریافت ۴۲ هزار دلار متهم شد