Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بوریس جانسون: می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را معلق کنم

بوریس جانسون: می‌خواهم فعالیت پارلمان بریتانیا را معلق کنم
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر بریتانیا در تلاش است تا فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.

آگهی

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه از ملکه این کشور درخواست کرد تا با تعلیق فعالیت پارلمان تا روز ۱۴ اکتبر موافقت کند.

در پی شکل‌گیری ائتلاف احزاب مخالف دولت برای جلوگیری از اجرای طرح خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، بوریس جانسون در تلاش است تا فعالیت پارلمان این کشور را در فاصله باقیمانده تا پایان مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا به حداقل ممکن برساند.

آقای جانسون روز چهارشنبه با تاکید بر خواست خود برای تعلیق فعالیت پارلمان از طرح درخواست خود با ملکه بریتانیا خبر داد.

در همین حال، جرمی کوربن، رهبر حزب کارگر روز سه‌شنبه اعلام کرد که احزاب مخالف دولت اعم از کارگر، ملی اسکاتلند، لیبرال دموکرات‌ها، حزب سبز و گروه نمایندگان مستقل برای جلوگیری از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به توافق رسیده‌اند و قصد دارند با تصویب قانون یا استیضاح دولت مانع از اجرای طرح برکسیت بدون توافق شوند.

تعطیلات تابستانی پارلمان بریتانیا هفته آینده به اتمام می‌رسد و نمایندگان مخالف دولت برای تغییر مسیر برکسیت تنها تا ۳۱ اکتبر زمان دارند.

با این حال نخست وزیر بریتانیا که وعده داده کشورش را با یا بدون توافق تا ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج کند، به دنبال جلب نظر مساعد ملکه بریتانیا برای تعلیق فعالیت پارلمان تا ۱۴ اکتبر است.

بهانه آقای جانسون برای ارائه این طرح، کمک به احزاب بریتانیا برای برگزاری بی‌دغدغه کنگره‌های سالانه آنها عنوان شده است.

نخست وزیر بریتانیا روز سه‌شنبه نیز به رئیس کمیسیون اروپا گفته بود که در صورت عدم بررسی مجدد پرونده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و لغو پشتوانه مرزی ایرلند چشم‌اندازی برای توافق وجود ندارد.

در مقابل رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید کرد که اتحادیه اروپا تمام اقدامات لازم را برای ممانعت از خروج نامنظم و پرهزینه بریتانیا از اتحادیه اروپا انجام خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خرسندی بریتانیا از رد مخالفت با تعلیق پارلمان در دیوان عالی اسکاتلند

فرانسه «برکسیت بدون توافق» را محتمل ترین سناریو دانست

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند