حزب‌الله لبنان: از اسرائیل انتقام می گیریم اما وقوع جنگ بعید است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حزب‌الله لبنان: از اسرائیل انتقام می گیریم اما وقوع جنگ بعید است

شیخ نعیم قاسم، نائب رئیس حزب‌الله لبنان پس از سقوط پهپادهای منتسب به اسرائیل در حومه بیروت گفت که حزب‌الله این حملات را «تلافی خواهد کرد اما وقوع یک جنگ جدید میان حزب‌الله و اسرائیل بعید است.»

شیخ نعیم قاسم سه‌شنبه شب در گفت‌وگو با «روسیا الیوم» روسیه گفت: «فضا، فضای جنگی نیست بلکه فضای پاسخ به یک حمله است.» او همچنین افزود که درباره هر چیزی به وقتش تصمیم خواهیم گرفت.

حزب‌الله لبنان در حال آماده شدن برای «حمله محدود» در پاسخ به «حمله پهپادهای اسرائیلی» است که در آخر هفته گذشته در اطراف بیروت سقوط کردند و یکی از آنها به مرکز رسانه‌ای حزب‌الله برخورد کرد. اسرائیل هنوز مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است.

سید حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله روز یکشنبه در سخنرانی‌ گفت که این نخستین حمله اسرائیل به لبنان از زمان جنگ سال ۲۰۰۶ است. او همچنین خطاب به اسرائیل گفت: «به ارتش اسرائیل هشدار می‌دهم که از امشب در آماده باش کامل باشید. در یک، دو، سه یا چهار روز آینده منتظر ما باشید.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در واکنش به سخنان رهبر حزب‌الله، به حسن نصرالله و قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران هشدار داد که «مراقب سخنان و اقداماتشان» باشند.

اسرائیل در ماه‌های گذشته اهداف متعددی در سوریه را مورد حمله قرار داده است که گفته می شود به سپاه پاسداران ایران تعلق دارد.