اسرائیل با دو پهپاد به دفتر مطبوعات حزب‌الله لبنان در بیروت حمله کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اسرائیل با دو پهپاد به دفتر مطبوعات حزب‌الله لبنان در بیروت حمله کرد
کپی رایت  شبکه‌های اجتماعی

دو پهپاد اسرائیلی به دفتر مطبوعات حزب‌الله لبنان در محله ضاحیه واقع در جنوب پایتخت، بیروت حمله کردند.

یک مسئول حزب‌الله به نام محمد عفیف با تأیید خیر این حمله که در نخستین ساعات بامداد روز یکشنبه ۳ شهریور صورت گرفت به خبرگزاری فرانسه گفت که یکی از این دو پهپاد حامل مواد منفجره، به ساختمان مرکز مطبوعات برخورد کرده است. بر اثر انفجار ناشی از این برخورد پاره‌ای خسارات مادی به ساختمان وارد شده و برخی شیشه‌های آن شکسته است.

آقای عفیف گفت که در همین حال مواد منجره پهپاد دوم عمل نکرده و این پرنده بدون انفجار به زمین افتاده است. به گفته او پهپاد دوم پیش از انفجار در تله حزب‌الله افتاده بود.

این سخنگو همچنین با تکذیب اخباری در مورد ساقط کردن دو پهپاد اسرائیلی به دست نیروهای حزب‌الله گفت که سقوط پهپادهای مهاجم کار این حزب شیعه لبنانی نبوده است.

ارتش لبنان نیز با انتشار اطلاعیه‌ای تأیید کرد که دو پهپاد مهاجم نفوذی از آن اسرائیل بوده‌اند. مقام‌های ارتش لبنان پیش از این گفته بودند که قادر به تأیید اخبار خارجی در مورد منبع ارسال پهپادها نیست.

در تصاویر همرسان شده در شبکه‌های اجتماعی لبنان از لحظات پس از حادثه، آتش و دود ناشی از انفجار و نیز نیروهای آتش‌نشانی که برای مهار شعله‌ها در محل حضور یافته‌اند دیده می‌شوند.