Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برزیل کمک ۲۰ میلیون دلاری گروه‌۷ برای کنترل آتش سوزی آمازون را رد کرد

برزیل کمک ۲۰ میلیون دلاری گروه‌۷ برای کنترل آتش سوزی آمازون را رد کرد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اونیکس لورنزونی، رئیس دفتر ریاست جمهوری برزیل همچنین به امانوئل ماکرون توصیه کرده است که «به خانه و مستعمراتش» بپردازاد.

آگهی

برزیل روز دوشنبه اعلام کرد که کمک ۲۰ میلیون دلاری گروه‌ ۷ برای کنترل و اطفای آتش سوزی‌های گسترده در جنگل‌های آمازون را نمی پذیرد.

اونیکس لورنزونی، رئیس دفتر ریاست جمهوری برزیل بعد از اعلام این خبر به رئیس جمهوری فرانسه توصیه کرد که «به خانه و مستعمراتش» بپردازاد.

وی افزوده است: «ما از گروه‌۷ برای این کمک تشکر می کنیم اما شاید بهتر باشد این امکانات برای احیای جنگل‌ها در اروپا مورد استفاده قرار گیرد.»

خبرگزاری فرانسه نوشته است که این بیانیه از طرف رئیس جمهوری برزیل تایید شده است.

از طرف دیگر برخی شخصیت های مشهور نیز اعلام کرده‌اند که برای خاموش کردن آتش سوزی جنگل‌های آمازون کمک مالی خواهند کرد. لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر سرشناس هالیوود گفته است که ۵ میلیون دلار به گروه‌های محلی و جامعه سرخپوستان برزیل با هدف حفاظت از جنگل‌های آمازون کمک می کند.

انستیتو ملی تحقیقات فضای برزیل اعلام کرده است که در سال جاری بیش از ۷۲ هزار مورد آتش سوزی در جنگل‌های آمازون رخ داده است در حالی که سال گذشته این آمار ۴۰ هزار مورد آتش سوزی بوده است. در حال حاضر محققان می‌گویند که آتش سوزی در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نقطه در جنگل‌های آمازون فعال است.

جنگل‌های آمازون از آن نظر اهمیت دارد که یکی از مهمترین ابزار دفاعی زمین در برابر تغییرات اقلیمی است و به‌عنوان ریه‌های کره زمین از آنها نام برده می شود که ۲۰ درصد اکسیژن زمین را تولید می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دود آتش‌سوزی در آسمان روآن فرانسه؛ شهروندان از ترس خفگی در خانه ماندند

چهره مشهور برزیلی: ماکرون دلقک با خوابیدن با اژدهای زشت متخصص آتش‌سوزی نمی‌شود

کلمبیا: به دلیل «نسل‌کشی اسرائيل در غزه» روابط دیپلماتیک با تل‌آویو را قطع می‌کنیم