نفتکش آدریان دریا ۱ به سمت ترکیه تغییر مسیر داد

نفتکش آدریان دریا ۱ به سمت ترکیه تغییر مسیر داد
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آسوشیتدپرس با این حال می‌نویسد که مرسین الزاما مقصد نهایی قطعی کشتی نیست و ملوانان در هر زمانی ممکن است مسیر کشتی را از ترکیه به مقصد دیگری در ای‌آی‌اس تغییر دهند.

آگهی

خبرگزاری آسوشیتدپرس با استناد به آخرین اطلاعات به دست آمده از سامانه‌های رهگیری دریایی گزارش داد ابرنفتکش آدریان دریا ۱ با پرچم ایران که حرکت آن به دقت از سوی کارشناسان آمریکایی رصد می‌شود به طرف بندر مرسین در جنوب ترکیه تغییر مسیر داده است.

بررسی اطلاعات سامانه خودکار رهگیری، ای‌آی‌اس نشان می‌دهد که ملوانان حاضر در آدریان دریا از نخستین ساعات بامداد شنبه ۲ شهریور حرکت خود به طرف جنوب ترکیه را آغاز کرده‌اند. آسوشیتدپرس با این حال می‌نویسد که مرسین الزاما مقصد نهایی قطعی کشتی نیست و ملوانان در هر زمانی ممکن است مسیر کشتی را از ترکیه به مقصد دیگری در ای‌آی‌اس تغییر دهند.

بر اساس آنچه در وبسایت رهگیری دریایی MarineTraffic.com مشاهده می‌شود، شناور عظیم ایرانی در حال حاضر در نقطه‌ای در جنوب جزیره سیسیل ایتالیا در دریای مدیترانه با میانگین سرعت ۷.۸ گره دریایی در ساعت در حرکت است.

بیشتر بخوانید:

مرسین بندری تجاری در جنوب ترکیه در ساحل دریای مدیترانه است که لزوما همه امکانات مورد نیاز برای پهلو گرفتن هر شناور بزرگی را ندارد.

آریان دریا که تا پیش از این گریس۱ نام داشت به ظن حمل نفت خام به کشور تحت تحریم سوریه به دست نیروهای بریتانیایی در جبل الطارق توقیف شده بود. این کشتی پس از ۴۰ روز در تاریخ ۲۴ مرداد آزاد و از منطقه جبل الطارق دور شد.

آمریکا که از آزادی این کشتی ناخرسند بود، تا آخرین لحظه تلاش کرد تا آن را ضبط کند، اما موفق به این کار نشد. با این حال دولت آمریکا حکم ضبط آدریان دریا را از دادگاه فدرال این کشور دریافت کرد و پس از آن به همه کشورها هشدار داد که به کشتی ایرانی اجازه پهلوگیری ندهند.

پیش از این اخباری مبنی بر حرکت آدریان دریا به طرف یونان منتشر شده بود، اما یونان این خبرها را تکذیب کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلینکن: مشکل واضح است، مشکل ایران است چون نقش مسئولانه ندارد

محسن سازگارا به یورونیوز: از کارتر تا بایدن، تغییر رژیم ایران هیچ‌گاه سیاست آمریکا نبوده است

سیامک نمازی پس از آزادی: دولت بایدن تصمیم بسیاری سختی برای نجات ما گرفت