Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دستور ترامپ به شرکت‌های آمریکایی: به جای چین تولید خود را در جاهای دیگر انجام دهید

 دستور ترامپ به شرکت‌های آمریکایی: به جای چین تولید خود را در جاهای دیگر انجام دهید
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این سخنان تنها ساعاتی پس از آن عنوان شد که چین از اعمال تعرفه ده درصدی بر ۷۵میلیارد دلار کالای وارداتی آمریکایی به این کشور خبر داد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با حمله به سیاست‌های اقتصادی چین، به شرکت‌های آمریکایی «دستور داد» تا با ترک این کشور، کار تولید را در جاهای دیگر و از جمله خاک ایالات متحده ادامه دهند.

این سخنان تنها ساعاتی پس از آن عنوان شد که چین از اعمال تعرفه ده درصدی بر ۷۵میلیارد دلار کالای وارداتی آمریکایی به این کشور خبر داد. بنا به اعلام پکن، این تعرفه از جمله بر نفت‌ خام، هواپیماهای کوچک و محصولات کشاورزی تولید ایالات متحده اعمال خواهد شد. دونالد ترامپ می‌گوید احتمالا به این رویکرد چین بعد از ظهر جمعه پاسخ خواهد داد.

آقای ترامپ روز جمعه در یک رشته پیام توییتری، چین را به سرقت سالانه صدها میلارد دلار از مالکیت معنوی (نوآوری و اختراعات) آمریکا متهم کرد و گفت ایالات متحده بدون چینی‌ها بسیار بهتر خواهد بود.

جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین دو سال پس از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ و با وضع تعرفه‌های سنگین بر کالاهای چینی آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در پیام‌های روز جمعه خود به شرکت‌های آمریکایی دستور داد تا «از همین حالا به دنبال جایگزینی برای چین و از جمله ایالات متحده» برای تولید کالاهایشان باشند.

چین از دهه هفتاد میلادی و پس از در پیش گرفتن رویکرد «درهای باز» در دوره حاکمیت دنگ شیائوپنگ، با تکیه بر نیروی کار ارزان، یکی از اصلی‌ترین مقاصد سرمایه گذاران جهان برای تولید به شمار می‌رود. این کشور در چهار دهه گذشته با پیگیری همین استراتژی به یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان تبدیل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنگ تجاری آمریکا و چین؛ آرامش بعد از طوفان تعرفه‌ها

ولع چین برای خرید طلای بیشتر؛ جنگ تجاری وارد مرحلۀ جدیدی شد

هشدار گروه ۲۰: جنگ تجاری میان چین و آمریکا مانع رشد اقتصادی جهان است