Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هجده روز پس از لغو اختیارات ویژه کشمیر؛ تلفن و اینترنت همچنان قطع است

هجده روز پس از لغو اختیارات ویژه کشمیر؛ تلفن و اینترنت همچنان قطع است
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های هندی در روزهای اخیر دستور افزایش نیروهای شبه نظامی در این منطقه را داده‌اند و همچنان تجمعات ممنوع است و ارتباط‌های تلفنی و اینترنتی برای جلوگیری از تظاهرات و تنش‌های بیشتر قطع است.

آگهی

هجده روز پس از لغو برخی از اختیارات ویژه ایالت جامو و کشمیر توسط دولت مرکزی هند، همچنان برخی از نقاط این منطقه پر مناقشه از ارتباط‌های تلفنی و اینترنتی محروم هستند.

مقام‌های هندی در روزهای اخیر دستور افزایش نیروهای شبه نظامی در این منطقه را داده‌اند. تجمعات همچنان ممنوع است و ارتباط‌های تلفنی و اینترنتی برای جلوگیری از تظاهرات و تنش‌های بیشتر قطع است.

همزمان، دست‌کم ۱۵۲ نفر بر اثر شلیک گاز اشک آور و گلوله‌‌های ساچمه‌ای در کشمیر زخمی شده‌اند. با توجه به سرکوب گسترده نیروهای امنیتی هند در ماه جاری، این آمار از دو بیمارستان اصلی این منطقه به‌دست آمده است. یک مقام محلی دولتی در جامو و کشمیر احتمال داد که تعداد مجروهان بیشتر از این رقم است. 

جوانان کشمیری در سرینگر زمانی‌که به مناسبت‌های مختلف از جمله نماز جمعه یا عید از خانه‌هایشان بیرون می‌آیند به طرف نیروی امنیتی سنگ پرتاب می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

دولت همچنان از ارائه آمار رسمی مجروحان اعتراض‌های اخیر خودداری کرده است و می‌گوید در تظاهرات این ماه هیچ فردی کشته نشده است. از سال ۱۹۸۹ میلادی تاکنون بیش از ۵۰ هزار نفر در شورش‌های مختلف در این منطقه پرمناقشه کشته شده‌اند.

از سوی دیگر برخی منابع دولتی به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که هزاران نفر از ابتدای ماه میلادی جاری بازداشت شده‌اند. یک قاضی که به‌ دلایل امنیتی نامش ذکر نشده است، اوایل این هفته به خبرگزاری فرانسه گفته بود: «دست‌کم ۴ هزار نفر طبق قانون ایمنی عمومی (PSA) بازداشت شده‌اند.» طبق این قانون، مقامات می‌توانند افراد را بدون اعلام اتهام یا برگزاری دادگاه تا دو سال در زندان نگه دارند.

هند و پاکستان از دهه‌ها پیش بر سر اعمال حاکمیت بر منطقه جامو و کشمیر اختلاف دارند. پاکستان می‌گوید از جنبش جدایی طلب مسلمانان این منطقه حمایت اخلاقی و دیپلماتیک می‌کند اما هند، اسلام‌آباد را به تسلیح شورشیان اسلام‌گرای مستقر در جامو و کشمیر متهم می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاکستان بستن حریم هوایی‌ خود به روی هند را بررسی می‌کند

پاکستان از کشته شدن ۳ سرباز در جریان تبادل آتش در کشمیر خبر داد

ده‌ها کشته و زخمی در حمله موشکی به چرنیهیف؛اوکراین:روسیه برای پاکسازی سنگرها گاز اشک‌آور بکار می‌برد