ارتش سوریه پس از ۷ سال بخش‌هایی از استان حما را پس گرفت

ارتش سوریه پس از ۷ سال بخش‌هایی از استان حما را پس گرفت
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که نیروهای حامی دولت با حمایت روسیه شهر کفرزیتا را از کنترل شورشیان خارج کردند. این شهر از سال ۲۰۱۲ در تصرف نیروهای مخالف دولت سوریه بود.

آگهی

خبرگزاری دولتی سانا سوریه اعلام کرد که ارتش این کشور بخشی از مناطق شمال غربی سوریه را که از ابتدای جنگ داخلی سوریه در تصرف مخالفان مسلح بود، پس گرفتند. 

 دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز تایید کرد که نیروهای نظامی صبح امروز پیشروی‌هایی به سمت مناطق حاشیه‌ای استان حما داشتند. این نیروها، شورشیان و پایگاه نظامی ترکیه در این منطقه را محاصره کردند.

از سوی دیگر دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که نیروهای حامی دولت با حمایت روسیه، شهر کفرزیتا را از کنترل شورشیان خارج کردند. این شهر از سال ۲۰۱۲ در تصرف نیروهای مخالف دولت سوریه بود. این نهاد حقوق بشری همچنین اعلام کرد که پایگاه دیده‌بانی ترکیه که در نزدیکی شهر مورک قرار دارد هم اکنون تحت محاصره است.

نیروهای دولتی یکشنبه گذشته نیز موفق شدند شهر خان شیخون را که از سال ۲۰۱۴ در اختیار شورشیان بود، پس بگیرند.

رویترز
نیروهای ارتش سوریه در ادلبرویترز

نیروهای ارتش سوریه، روز چهارشنبه گذشته نیز به یک پست نظامیان ترکیه در استان ادلب تیراندازی کردند. طبق گزارش‌های تایید شده، این درگیری در نزدیکی شهر معره النعمان در شمال خان شیخون روی داده است. طبق این گزارش، هواپیماهای ارتش سوریه پست هشتم دیده‌بانی نیروهای ناظر ترکیه را با «سلاح‌های سنگین خودکار» مورد حمله قرار داده اند.

بیشتر بخوانید:ارتش سوریه به سوی یک پایگاه دیده‌بانی ترکیه در ادلب آتش گشود

از سوی دیگر، ده‌ها هزار نفر از مردم ساکن در استان‌ها حما و ادلب سوریه با تشدید حملات در روزهای اخیر، به سمت مرزهای ترکیه فرار کردند. نیروهای دولت مرکزی سوریه روز پنج‌شنبه، ۲۲ اوت (۳۱ مرداد) کریدوری را در شمال‌غرب سوریه برای مردمی که می‌خواهند از سرزمین‌های تحت کنترل شورشیان فرار کنند، باز کردند.

ارتش سوریه از ماه آوریل (فروردین ماه) حملاتش را برای بازپس گیری مناطق شمال غرب این کشور از شورشیان آغاز کرده است. این حملات با حمایت نیروی هوایی روسیه همراه بوده است. گروه دیده بان حقوق بشر سوریه تعداد غیرنظامیانی که جان خود را در جریان نبرد بین دو طرف از دست دادند، در این مدت ۸۶۰ نفر اعلام کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش ترکیه وارد سوریه شد؛ انتقاد دمشق به حمایت آنکارا از «شورشیان»

دیده بان حقوق بشر سوریه: نیروهای دولتی وارد شهر خان شیخون شدند

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند