استعفای مجریان بصورت زنده و پایان تنها شبکه غیردولتی و مستقل گرجستان

استعفای مجریان بصورت زنده و پایان تنها شبکه غیردولتی و مستقل گرجستان
نگارش از یورونیوز فارسی

دو مجری شبکه روستاوی دو، تنها شبکه مستقل غیردولتی گرجستان، بصورت زنده برای همیشه با مخاطبان خداحافظی کردند.

ویدئویی استعفای دو مجری و تعطیلی یکی از شبکه های منتقد دولت گرجستان در شبکه های اجتماعی خبرساز شد. شبکه روستاوی دو گرجستان در پی انتقادات علیه دولت و با تغییر مالک آن برای همیشه تعطیل شد.

دو مجری این شبکه دیانا جوجوا و میخاییل سسیاشویلی پس از اجرای برنامه خود، استعفا و پایان برنامه های تلویزیون را با چهره هایی نگران و مضطرب اعلام می کنند. آخرین جملات میخاییل سسیاشویلی خطاب به مخاطبان این شبکه گرجی این است: «برای ۱۳ سال در کنار شما بودم و امروز بسیار نگران و مضطرب تر از اولین روز کاری خود در این شبکه هستم چرا که باید برای همیشه با شما خداحافظی کنیم.»

بسیاری از خبرنگاران پرسابقه و مشهور این شبکه پیش تر توسط مالک جدید از کارخود برکنار شده بودند. این شبکه در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد و یکی از مهم ترین رسانه های منتقد دولت در این کشور و تنها شبکه تلویزیونی غیردولتی محسوب می شد.

روستاوی۲ پرمخاطب ترین شبکه گرجستان بود.

یکی از خبرنگاران این شبکه به یورونیوز گفته است که روستاوی۲ تنها شبکه حامی غرب و منتقد روسیه در گرجستان بود. انجمن های مختلف صنفی روزنامه نگاران در سراسر جهان به تعطیلی و فشار دولت گرجستان روی روزنامه نگاران آزاد و مستقل اعتراض کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

مطالب مرتبط