Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نخست وزیر یونان: آدریان دریا به سوی کشور ما حرکت نمی‌کند

نخست وزیر یونان: آدریان دریا به سوی کشور ما حرکت نمی‌کند
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این خبر در حالی منتشر می‌شود که پیشتر برخی منابع اعلام کرده بودند ابرنفتکش آدریان دریا پس از ترک جبل‌ الطارق به سوی بندری در یونان حرکت می‌کند.

آگهی

کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان می‌گوید آدریان دریا-۱ (گریس-۱ سابق) به سوی بنادر این کشور حرکت نمی‌کند و درخواستی برای پهلو گرفتن در سواحل یونان نداده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که پیشتر برخی منابع اعلام کرده بودند ابرنفتکش آدریان دریا پس از ترک جبل‌الطارق به سوی بندر کالاماتا در یونان حرکت می‌کند. طبق اطلاعات ارائه شده توسط سایت‌های ردیابی مسیر کشتی‌ها از جمله سایت «کشتی یاب» مقصد این نفتکش که با پرچم ایران حرکت می‌کند، بندر کالاماتای یونان عنوان شده بود. در این سایت تاریخ رسیدن به این بندر ۲۶ اوت (چهار شهریور) ذکر شده است.

پیش از این هم دو عضو دیگر دولت یونان نسبت به تصمیم آدریان دریا-۱ برای پهلو گرفتن در بنادر این کشور ابراز تردید کرده بودند.

بیشتر بخوانید:ابرنفتکش ایران دو روز پس از ترک جبل الطارق کجاست؟

این نفتکش پس از ۶ هفته توقیف، سرانجام با رای دادگاه عالی جبل الطارق رفع توقیف شد و سرانجام ساعت ۱۱ شب یکشنبه ۱۸ اوت (۲۷ مرداد) جبل‌الطارق را ترک کرد خبرگزاری رویترز دو روز پیش به نقل از یک مقام رسمی ایالات متحده آمریکا گزارش کرده بود این کشور به یونان درباره «کمک به آدریان دریا ۱» هشدار داده است.

توقیف نفت کش گریس ۱ در آب‌های ساحلی جبل‌الطارق از سوی نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا به تنش دیپلماتیک شدید میان تهران و لندن منجر شد. مقام‌های جبل‌ الطارق در آن زمان اعلام کردند مقصد این نفت‌کش سوریه بوده و انتقال نفت به این کشور نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه دولت سوریه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نامه سه قدرت اروپایی به شورای امنیت و ابراز نگرانی شدید آمریکا از فعالیت هسته‌ای ایران

رویترز: نیابتی‌های ایران در عراق حملات خود را متوجه اهداف اسرائيلی کرده‌اند

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام