Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برکسیت و پشتوانه مرزی ایرلند؛ موضع سرسختانه ماکرون در برابر جانسون

برکسیت و پشتوانه مرزی ایرلند؛ موضع سرسختانه ماکرون در برابر جانسون
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری فرانسه دستیابی به توافق جدید درباره برکسیت را طی ۳۰ روز آینده «ناممکن» دانست.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه در دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا دستیابی به توافق جدید درباره برکسیت را طی ۳۰ روز آینده «ناممکن» دانست.

رئیس جمهوری فرانسه با این حال دستیابی به «راه حلی» برای موضوع پشتوانه مرزی ایرلند طی ۳۰ روز آینده را «امکانپذیر» ارزیابی کرد.

نخست وزیر بریتانیا نیز در این دیدار بر تمایل خود برای دستیابی به توافقی جدید بر سر برکسیت تاکید کرد. بوریس جانسون خواستار حذف پشتوانه مرزی ایرلند از توافق کشورش با بروکسل شده است. به گفته وی آنچه در توافق کنونی برای پشتوانه مرزی ایرلند پیش بینی شده است در عمل بریتانیا را «اسیر» موازین حقوقی اتحادیه اروپا می کند.

بوریس جانسون در نشست خبری پس از دیدار با رئیس جمهوری فرانسه از دیدار روز گذشته خود با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ابراز رضایت کرد. صدراعظم آلمان روز گذشته از امکان دستیابی به توافق جدید با بریتانیا بر سر خروج این کشور از اتحادیه اروپا سخن گفته بود.

آنگلا مرکل روز چهارشنبه از بوریس جانسون خواسته بود که گزینه های جایگزین و پیشنهادی خود برای پشتوانه مرزی ایرلند در توافق برکسیت را ارائه کند.

بوریس جانسون در جریان دیدار با صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه به آنها هشدار داد که در صورت عدم انعطاف اتحادیه اروپا در برابر لندن برکسیت بدون توافق به وقوع خواهد پیوست. در مقابل رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که سرنوشت بریتانیا تنها در دست بوریس جانسون قرار دارد. به گفته امانوئل ماکرون سناریوی خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا مورد علاقه اتحادیه اروپا نیست اما کشورهای عضو خود را برای این سناریو آماده کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان تعلیق فعالیت پارلمان بریتانیا بیش از یک میلیون امضا جمع کردند

۱۰۰ شرکت در آستانه اجرایی شدن برکسیت از بریتانیا به هلند نقل مکان کردند

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است