نامه تشکرآمیز نوجوان ویتنامی که «چمدانی» وارد بریتانیا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است

نوجوان شانزده ساله ویتنامی که با پنهان شدن درون چمدان به صورت غیرقانونی وارد بریتانیا شده بود از مقامات این کشور برای سرپناه دادن به او و پذیرفته شدنش تشکر کرد.

این فرد که رسانه ها نامش را پونگ اعلام کرده اند سال گذشته درون یک چمدان جاسازی شده در صندوق عقب یک خودرو در بندر «دوورس» پیدا شد. دووس محل ورودی خودروهای عبوری از کانال مانش به بریتانیا است.

رسانه ها وضعیت جسمانی این نوجوان ویتنامی را که مدت زیادی درون چمدان و در صندوق عقب اتوموبیل محبوس مانده بود بسیار خطرناک توصیف کرده بودند. در آن زمان این نوجوان بلافاصله به بخش اروژانس نزدیک ترین بیمارستان فرستاده شد.

این سفر پرخطر و پرماجرا در نهایت با دستگیری راننده و صدور حکم هجده ماه زندان برای وی به اتمام رسید و نوجوان مهاجر پس از مرخص شدن از بیمارستان تحت مراقبت یک خانواده بریتانیایی درآمد.

پونگ حالا پس از گذشت یکسال بدلیل داشتن سرپناه نامه ای تشکر آمیز برای مقامات بریتانیایی نوشته که مسئولان محلی در شهرستان کنت، واقع در ناحیه جنوب شرقی انگلستان آنرا منتشر کرده اند.

در این نامه آمده است: «انگلستان عزیز! این نامه را می نویسم تا بدانید که چه تحولی در سرنوشت و زندگی من رقم زدید! شما زندگی من را نجات دادید. شما مرا صاحب خانه و خانواده کردید! وقتی وارد بریتانیا شدم، وقتی در بیمارستان به هوش آمدم هراسان و وحشت زده بودم، نمی دانستم کجا هستم و چه بر سرم آمده، درد تمام بدنم را گرفته بود و نمی توانستم غذا بخورم. تنها اینقدر توان در بدنم مانده بود که بتوانم کمی گردن و انگشتانم را تکان بدهم». 

نوجوان ویتنامی سپس ضمن سپاسگزاری از کلیه خدماتی که مقامات بریتانیایی به وی ارائه داده اند در این نامه اعلام کرده که از امتحان زبان انگلیسی سربلند بیرون آمده و حالا به جای بدبینی به فردی مثبت اندیش تبدیل شده است.