Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: شورشیان از شهر خان شیخون خارج شدند

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: شورشیان از شهر خان شیخون خارج شدند
Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که شورشیان پس از پیشرفت ارتش سوریه از خان شیخون در جنوب استان ادلب خارج شده‌اند با این حال یک گروه مخالف دولت این موضوع را تکذیب کرد و گفت که همچنان در حال نبرد هستند.

آگهی

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که شورشیان پس از پیشرفت ارتش سوریه، از خان شیخون در جنوب استان ادلب خارج شده‌اند. با این حال یک گروه مخالف دولت این موضوع را تکذیب کرد و گفت که همچنان در حال نبرد هستند.

طبق نوشته خبرگزاری رویترز، پس گرفتن این مناطق یک پیروزی مهم برای بشار اسد رئیس جمهوری سوریه محسوب می‌شود چراکه این مناطق آخرین پایگاه‌های مهم شورشیان در این کشور است.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه و کنشگران محلی می‌گویند که شورشیان پس از بمباران شدید از شهر خان شیخون خارج شدند.

قدرتمندترین گروه شورشی در این منطقه هیات تحریم الشام است با این حال گفته می‌شود شورشیان همچنان بخش‌هایی از خان شیخون و مناطقی در شمال استان حما را در اختیار دارند. هنوز رسانه‌های دولتی سوریه در این زمینه واکنشی نداشته‌اند.

ارتش سوریه از ماه آوریل (فروردین ماه) تاکنون حملات خود برای بازپس گیری مناطق شمال غرب این کشور از شورشیان را آغاز کرده است. این حملات با حمایت نیروی هوایی روسیه همراه بوده است. گروه دیده بان حقوق بشر سوریه تعداد غیرنظامیانی که جان خود را در جریان نبرد بین دو طرف از دست دادند ۸۶۰ نفر اعلام کرده است.

شهر خان شیخون در گذشته حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت داشت اما اکنون اکثر ساکنان آن این شهر را ترک کرده اند. این شهر از سال ۲۰۱۴ در کنترل شورشیان قرار داشته است. پیشرفت‌های ارتش سوریه با حمایت روسیه در اطراف خان شیخون، حلقه محاصره شورشیان در آخرین سنگرهای باقی مانده آن‌ها در شمال استان حما از جمله شهرهای اللطامنه و کفر زیتا را تنگ‌تر کرده است.

کنشگران محلی و دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گویند که شورشیان این شهرها را نیز ترک کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

وزارت دفاع ترکیه: در حمله به کاروان نظامی این کشور سه غیر نظامی کشته شدند

از سوی دیگر وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که حملات هوایی روز دوشنبه به کاروان نظامی این کشور در شمال غربی سوریه منجر به کشته شدن سه غیر نظامی و زخمی شدن ۱۲ نفر دیگر شد.

سوریه می‌گوید که کاروان نظامی ترکیه در حال حمل مهمات برای شورشیان بود.

وزارت دفاع ترکیه همچنین اعلام کرد که این کاروان در حال عزیمت به سمت یکی از پاسگاه‌های دیده‌بانی این کشور در استان ادلب که تحت کنترل شورشیان قرار دارد، بود که مورد حمله قرار گرفت.

وزارت خارجه سوریه اما اعلام کرد که این کاروان قصد داشت که تجهیزات زرهی و مهمات را به شورشیان در خان شیخون تحویل دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش سوریه به سوی یک پایگاه دیده‌بانی ترکیه در ادلب آتش گشود

حمله هوایی به جنوب ادلب ۲۰ کشته و ده‌ها زخمی بر جا گذاشت

تصاویری از گلوله‌باران ارتش سوریه در شمال غرب این کشور