دونالد ترامپ: ایرانی‌ها دلشان می‌خواهد مذاکره کنند اما مغرور هستند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویر از ویدیوی اسوشیتدپرس
تصویر از ویدیوی اسوشیتدپرس

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه ۱۸ اوت در جمع خبرنگاران درباره ایران گفت: «ایران دلش می‌خواهد مذاکره کند اما فقط نمی‌داند چطوری؟ اقتصاد آنها در حال سقوط است. آنها دلشان می‌خواهد مذاکره کنند اما مغرور هستند.»

او همچنین تاکید کرد: «اگر دقت کرده باشید آنها هیچکدام از کشتی‌های ما را نگرفته‌اند. آنها برخی کشتی‌ها را توقیف کرده‌اند اما نه کشتی‌های ما را و بهتر است چنین کاری نکنند.»

آقای ترامپ در ادامه وضعیت ایران را با کره شمالی مقایسه کرد و گفت: «ایران پتانسیل‌های خوبی دارد، درباره کره شمالی هم همین حرف را گفتم. کره شمالی هم پتانسیل‌های قابل توجهی دارد. ایران هم پتانسیل‌های قابل توجهی دارد. ما می‌توانیم خیلی سریع پیش برویم. آنها نمی‌دانند چطوری شروع کنند چرا که آنها مغرور هستند اما کشور آنها رو به سقوط است و اقتصاد آنها فاجعه است. آنها باید یک کاری کنند.»

تنش میان تهران و واشنگتن پس از خروج آمریکا از برجام بالا گرفته است. آمریکا تحریم‌های سختی علیه ایران وضع کرده که امکان فروش نفت ایران را بسیار دشوار کرده است. تحریم‌های آمریکا شامل برخی نهادها در ایران از جمله سپاه پاسداران و برخی مقام‌ها از جمله علی خامنه‌ای، رهبر ایران و محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه این کشور شده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید