Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

داماد عزادار کابلی: جنگ اینجا و گپ صلح آنجا

عکس از رویترز
عکس از رویترز
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میرویس جوان در شب عروسی‌اش عزادار شده است. خیلی از دوستان نزدیک و اقوامش در خاک آرمیده‌اند و حتی قادر نیست بر سر خاک آنها در قبرستان حاضر شود. به داماد دیگری اشاره دارد که ۱۰ روز از عروسی‌اش گذشته بود و حالا در کما است.

آگهی

میرویس علنی، داماد جوان افغان در شب عروسی‌اش عزادار شد. دو روز پیش او میزبان دوست و آشنا بود که به یک باره یک عامل انتحاری خودش را در وسط تالار عروسی در هتل «شهر دوبی» منفجر کرد. شمار کشته شدگان لحظع به لحظه افزایش یافت و به ۶۳ نفر رسید. این بار هم کودکان در میان قربانیان بودند.

  1. مسئولیت این حمله انتحاری را که اواخر شنبه شب۱۷ اوت روی داد و نزدیک به ۲۰۰ مجروح هم به جا گذاشت، داعش بر عهده گرفت. این گروه افراطی با انتشار عکسی مهاجم انتحاری را «ابو عاصم» از پاکستان معرفی کرد.

آقای علنی می‌گوید که خیلی از قوم و آشنا و خانواده‌اش در این حادثه جانشان را از دست دادند و پاهایش سست است و نمی‌تواند سر خاک آنها حاضر شود. میرویس که به جای رخت عروسی لباس عزا بر تن کرده میزبان افرادی است که برای تسلیت‌ گویی روانه خانه‌‌ او شده‌اند.

داماد عزادار به خبرنگار طلوع نیوز می‌گوید: « در زندگی‌ام دیگر هرگز روی خوشبختی را نخواهم دید. زندگی من و همسرم در اثر این حمله ویران شده است. همسرم هنوز شوکه است، خودم شوکه‌ام. هنوز باورم نمی‌شود.»

میرویس با چشمانی گریان و با انتقاد از گفتگوهای صلح دولت آمریکا با طالبان می‌گوید: «جنگ اینجا است و گپ صلح آنجاست.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

هشتمین دور گفتگوهای صلح آمریکا با نمایندگان طالبان در دوحه قطر اخیر و بدون دستیابی به نتیجه ملموسی پایان یافت. همزمان با این گفتگوها و برغم ابراز امیدواری‌ها؛ حملات، انفجارها و عملیات انتحاری در گوشه‌‌ وکنار افغانستان ادامه دارد و جان غیرنظامیان بی دفاع را می ستاند.

دو روز بعد در ۱۹ اوت، ۱۰ انفجار پی در پی در جلال‌آباد افغانستان دست‌کم ۶۶ نفر زخمی گذاشت.  

بیشتر بخوانید:

افغانستان؛ شمار زخمی‌های انفجارهای شهر جلال‌آباد به دست‌کم ۶۶ نفر رسید

داعش مسئولیت حمله به مراسم عروسی در کابل را برعهده گرفت

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه پاکستان در گفت‌وگو با یورونیوز: تنش در منطقه به ضرر ایران و افغانستان است

مذاکرات صلح افغانستان، طالبان و داعش؛ گفتگوی یورونیوز با آلیس ولز، معاون وزارت خارجه آمریکا

سیل در افغانستان؛ طالبان می‌گوید دست‌کم ۱۷ نفر جان باخته‌اند