ایتالیا به کودکان حاضر در کشتی «آغوش باز» اجازه خروج می‌دهد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ایتالیا به کودکان حاضر در کشتی «آغوش باز» اجازه خروج می‌دهد

موسسه «آغوش باز» که در امور بشردوستانه فعال است روز شنبه اعلام کرد نمی تواند امنیت پناهجویانی را که در کشتی این موسسه در نزدیکی ایتالیا حضور دارند تضمین کند.

کشتی «آغوش باز» با ۱۳۴ پناهجو بیش از دو هفته است که در آب های نزدیک ساحل بندر لامپدوسا در انتظار پهلوگیری است.

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا به مقامات این کشور دستور داده است تا از پهلوگیری این کشتی در بندر لامپدوسا جلوگیری کنند.

اغلب پناهجویان حاضر در کشتی «آغوش باز» آفریقایی هستند. این کشتی امدادرسان پیش از این آنها را در نزدیکی ساحل لیبی نجات داد.

ماتئو سالوینی که رهبر حزب راست افراطی «لیگ» است روز شنبه اعلام کرد که به کودکان حاضر در کشتی «آغوش باز» اجازه خواهد داد تا کشتی را ترک کنند. وی تاکید کرد که این تصمیم را به دنبال اصرار جوزپه کنته، نخست وزیر ایتالیا اتخاذ کرده است.

ایتالیا همزمان با سرگردانی کشتی حامل پناهجویان با بحرانی سیاسی روبرو است. امری که به نظر می رسد بر وضعیت پناهجویان این کشتی تاثیر گذاشته است.

ماتئو سالوینی هفته گذشته اعلام کرد که به دنبال سرنگونی دولت ائتلافی کنونی است. «جنبش پنج ستاره» به همراه حزب راست افراطی «لیگ» در دولت کنونی ایتالیا مشارکت دارند.

وزیر کشور ایتالیا اعلام کرده است که قصد دارد با سرنگونی دولتی که خود نیز عضو آن است زمینه برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را فراهم کند. این در حالی است که «جنبش پنج ستاره» مخالفت خود را با برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام کرده است.

طبق اعلام موسسه اسپانیایی «آغوش باز» با موافقت ماتئو سالوینی ۲۷ کودک حاضر در کشتی این موسسه اجازه ترک کشتی را خواهند یافت.