«تحریرالشام» تصاویر لاشه هواپیمای جنگی سوخو-۲۲ ارتش سوریه را منتشر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
«تحریرالشام» تصاویر لاشه هواپیمای جنگی سوخو-۲۲ ارتش سوریه را منتشر کرد

گروه افراط‌گرای «تحریرالشام» تصاویر لاشه یک فروند هواپیمای جنگی سوخو-۲۲ ارتش سوریه را منتشر کردند که می‌گویند آن را چهارشنبه ۱۴ اوت در استان ادلب هدف گرفته و سرنگون کرده‌اند.

این هواپیما بر فراز «التمانعه» در شرق شهر استراتژیک خان‌شیخون استان ادلب سرنگون شد و خلبان آن که «اجکت» کرده بود به اسارت گروه «تحریرالشام» در آمده است.

استان ادلب و خصوصا شهر خان‌شیخون و مناطقی در پیرامون استان ادلب در حما و حلب از آخرین پایگاه‌های باقیمانده مخالفان مسلح است که ارتش سوریه با حمایت روسیه درصدد بازپس گیری آنهاست.

خان شیخون، جنوبی‌ترین شهر استان ادلب از آخرین پایگاه‌های مخالفان مسلح است که ارتش سوریه با استقرار در چهار کیلومتری شهر، آن را به محاصره خود در آورده است ، شهری که از حدود ۵ سال پیش به کنترل مخالفان در آمد.

اغلب مناطق استان ادلب در اختیار گروه افراط‌گرای تحریرالشام است که قبلا نام جبهه‌النصره را بر خود داشتند. گروه‌های شورشی تحت حمایت ترکیه نیز بخشی از این استان را کنترل می‌کنند.

ارتش سوریه در ماه‌های اخیر و با هدف پایان دادن به جنگ داخلی هشت ساله در این کشور بر تحرکات و عملیات نظامی خود علیه مخالفان مسلح افزوده است.

تشدید عملیات نظامی و درگیری‌ها، کشته شدن صدها غیرنظامی و بیخانمانی صدها هزار شهروند سوریه در پی داشته است.