Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

گرتا تونبرگ سفر دریایی به آمریکا را همراه با پدرش آغاز کرد

رویترز، گرتا تونبرگ به همراه پدر و یکی از همراهان سفر
رویترز، گرتا تونبرگ به همراه پدر و یکی از همراهان سفر
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گرتا تونبرگ، فعال محیط زیست سوئدی روز چهارشنبه ۱۴ اوت با قایق بادبانی از مسیر اقیانوس طلس راهی نیویورک شد تا بتواند نه تنها در جمع معترضان محیط زیست در ایالات متحده شرکت کند که علاوه بر آن بتواند در اجلاس سازمان ملل حاضر شود.

آگهی

گرتا تونبرگ، فعال محیط زیست سوئدی روز چهارشنبه ۱۴ اوت با قایق بادبانی از مسیر اقیانوس اطلس راهی نیویورک شد تا بتواند نه تنها در جمع معترضان محیط زیست در ایالات متحده شرکت کند که علاوه بر آن بتواند در اجلاس سازمان ملل درباره تغییرات اقلیمی نیز حاضر شود.

تا نشست سازمان ملل چند هفته‌ای باقی مانده است اما سفر این نوجوان به ایالات متحده دو هفته‌ای طول خواهد کشید و به همین خاطر از همین حالا راهی سفر شده است.

سوانت، پدر گرتا و و یک فیلمبردار او را در این سفر همراهی می‌کنند.

تونبرگ برای جلوگیری از مسافرت با هواپیما، سفر خود را در اقیانوس اطلس با قایق بادبانی ۱۸ متری کلید زد. این قایق مجهز به پنل‌های خورشیدی و توربین‌های زیر آب است تا برق مورد نیاز در قایق را تامین کند. این سفر دریایی بدون تولید دی‌اکسید کربن انجام می‌شود.

در این قایق هیچ دوش یا توالت وجود ندارد. گرتا تونبرگ می‌گوید: «ما صرفا خواسته‌مان را مطرح می‌کنیم، بنا نیست راه‌حل ارایه کنیم. این کار سیاستمداران است.»

روز ۲۰ اوت سالگرد روزی است که گرتا تونبرگ، نوجوان سوئدی دانش آموزان جهان را به اعتصاب برای انجام اقدام فوری در مورد تغییرات آب‌وهوایی فراخواند. از آن پس بود که دانش‌آموزان از کشورهای مختلف به درخواست او پاسخ مثبت داده و بارها در تجمع‌های خیابانی حاضر شدند و از سیاستمداران خواستند تا برای نسل آینده و تخریب مداوم محیط زیستی کاری بکنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفرهای کنشگر نوجوان محیط زیست و نامزد جایزه صلح نوبل؛ گرتا تونبرگ کیست؟

سایه جنگ غزه و اعتراضات بر مسابقات یوروویژن ۲۰۲۴؛ خواننده هلندی قبل از فینال کنار گذاشته شد

سوئدِ عضو ناتو به لتونی نیروی کمکی اعزام می‌کند