رشد ۱۰ درصدی متقاضیان پناهندگی در اتحادیه اروپا در مقیاسه با سال گذشته

رشد ۱۰ درصدی متقاضیان پناهندگی در اتحادیه اروپا در مقیاسه با سال گذشته
Copyright  Petr Vilgus/Wikimedia
Copyright  Petr Vilgus/Wikimedia
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنابر آمارهایی که روز دوشنبه ۱۲ اوت توسط اتحادیه اروپا منتشر شده است، درخواست‌های پناهندگی در کشورهای عضو این اتحادیه در شش‌ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال قبل ۱۰ درصد رشد نشان می‌ دهد.

آگهی

بنابر آمارهایی که روز دوشنبه ۱۲ اوت توسط اتحادیه اروپا منتشر شده است، درخواست‌های پناهندگی در کشورهای عضو این اتحادیه در شش‌ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال قبل ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

داده‌های اولیه بدست آمده توسط دفتر پناهندگی اتحادیه اروپا (EASO) در این بازه زمانی از ثبت ۳۳۷ هزار و ۲۰۰ مورد تقاضاش پناهندگی در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا به علاوه نروژ و سوئیس حکایت دارد.

مطابق اطلاعات منتشره، عمده پناهجویان از کشورهای سوریه، افغانستان و ونزوئلا بوده‌اند. شهروندان یمن و سوریه، کشورهایی که درگیر جنگ داخلی هستند، با ۸۴ درصد بیشترین آمار پذیرش پناهندگی، و شهروندان مولداوی و مقدونیه شمالی با ۰.۳ و ۱ درصد کمترین میزان پذیرش را به خود اختصاص داده‌‌اند. این آمار در خصوص شهروندان ایران متقاضی پناهندگی ۳۸ درصد بوده است.

تنها در ماه ژوئن شهروندان ایران ۱۶۶۰ فرم تقاضای پناهندگی به مقامات اروپایی تسلیم کرده‌اند. این در حالی است که پروند ۱۶ هزار و ۲۳۴ نفر دیگر از ایرانیان هنوز در مرحله رسیدگی قرار دارد.

آژانس پناهجویان اتحادیه اروپا گفته است شمار کسانی که از کشورهای آمریکای جنوبی نظیر ونزوئلا، کلمبیا و السالوادور درخواست پناهندگی کرده‌اند از تعداد کل پناهجویان ثبت شده از این کشورها در سال ۲۰۱۸ گذشته است.

هرچند تعداد متقاضیان پناهندگی در سال جاری نسبت به سال پیش افزایش نشان می‌دهد، با این حال کشورهای اروپایی تنها ۴۱ هزار و ۷۰۰ پرونده را بررسی کرده‌اند که پایین‌ترین میزان در ۴ سال اخیر بوده است.

همچنین ۴۳۹ هزار پرونده پناهجویی در وضعیت رسیدگی قرار دارد که بسیاری از آن‌ها بیش از ۶ ماه است در این حالت به سر می‌برند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«اروپا باید در سیاست‌ مربوط به پناهجویان عقب‌افتادگی خود را جبران کند»

کشورهای اروپایی به بیش از ۱۰ هزار ایرانی در سال ۲۰۱۸ پناهندگی داده‌اند

گسترش دامنه تحریم‌های ایران از سوی اتحادیه اروپا انتقاد وزیر امور خارجه ایران را برانگیخت