وزیر عدالت جنسیتی فرانسه خواستار بررسی فعالیت اپستاین در این کشور شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
وزیر عدالت جنسیتی فرانسه خواستار بررسی فعالیت اپستاین در این کشور شد

ماجرای خانه‌ متعلق به جفری اپستاین، میلیاردر آمریکایی در نزدیکی خیابان شانزه‌لیز پاریس از روزنامه نیورک تایمز کلید خورد.

خبرگزاری رویترز کمی بعدتر درباره این خانه ۵ طبقه در خیابان فوش اطلاعاتی داد. حالا وزیر عدالت جنسیتی فرانسه از دولت خواست تا درباره فعالیت‌های اپستاین در این کشور تحقیق کند.

مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان و مردان و مبارزه با تبعیض در فرانسه روز دوشنبه ۱۲ اوت خواستار تحقیق درباره فعالیت‌های جفری اپستاین، سرمایه‌دار آمریکایی در فرانسه شد.

درباره فعالیت اپستاین در فرانسه تحقیق شود

او با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «تحقیقات آمریکا، روابط اپستاین در فرانسه را زیر ذره‌بین برده است. به نظر می‌رسد برای ما و برای قربانیان این پرونده ضروری است تا درباره نحوه فعالیت‌های او در فرانسه تحقیق صورت گرفته و حقایق آشکار شود.»

اپستاین روز شنبه ۱۰ اوت پس از خودکشی در سلول زندان نیویورک درگذشت. او به اتهام قاچاق جنسی تحت محاکمه بود.

خانه ۵ طبقه‌ای اعیانی در نزدیکی شانزه‌الیزه

اپستاین در تاریخ ۶ ژوییه ۲۰۱۹ پس از فرود هواپیمای شخصی‌اش از پاریس به نیوجرسی دستگیر شده بود. روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که او در پایتخت فرانسه، در خیابان فوش در نزدیکی شانزه‌الیزه مالک چند خانه بوده است.

رویترز نیز با جستجوی آنلاین آدرسی را یافته که به نام آقای ایپستن در اینترنت ثبت شده است.

قدمت ساخت این خانه به سال ۱۸۹۳ باز می‌گردد و گفته می‌شود معمار شناخته‌شده‌ای به نام دورویل خانه را ساخته بود. این خانه از جمله خانه‌های بزرگ واقع در خیابان فوش به شمار می‌آید.

«می‌خواهیم از دختران جوان حفاظت کنیم»

وزیر عدالت جنسیتی فرانسه تاکید کرد: «ما می‌خواهیم از این فرصت استفاده کرده و بار دیگر عزم خود را برای محافظت از دختران جوان در برابر خشونت جنسی به ویژه به شکل شبکه‌ای اعلام کنیم. نتایج بررسی مورد نظر باید در سه ماهه آخر امسال مشخص شود.»

درخواست خانم شیاپا از مقام‌های دولت فرانسه در حالی مطرح شده که ویلیام بار، دادستان کل ایالات متحده نیز روز دوشنبه ۱۲ اوت وقوع «تخلفات جدی» در زندان منهتن را محکوم و اعلام کرد که دستگاه عدالت همدستان احتمالی اپستاین را پیدا خواهد کرد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید