Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سیارکی بزرگ‌تر از هرم بزرگ جیزه مصر به زمین نزدیک می‌شود

سیارکی بزرگ‌تر از هرم بزرگ جیزه مصر به زمین نزدیک می‌شود
Copyright آرشیو NASA/JPL-Caltech
Copyright آرشیو NASA/JPL-Caltech
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در صدر فهرست تهدیدهای احتمالی، نام سیارک 2010RF12 قرار دارد. کارشناسان معتقدند که این سیارک در سال ۲۰۹۵ (۷۶ سال آینده) در فاصله بسیار نزدیک از سطح زمین قرار می‌ گیرد و خطرناک است

آگهی

طبق داده‌های ناسا (اداره کل ملی هوانوردی و فضا آمریکا) یک سیارک بالقوه خطرناک که بزرگ‌تر از هرم بزرگ جیزه مصر (خئوپس) است، در اواخر ماه اوت، حدود دو هفته دیگر، به زمین نزدیک می‌شود.

قطر این سیارک که نام آن را ۲۰۱۹ OU1 گذاشته‌‌اند، ۱۶۰ متر است که ۲۰ متر بیشتر از معروف‌ترین هرم مصر است.

این سیارک در تاریخ ۲۸ اوت (شش شهریور)، به حدود یک میلیون کیلومتری زمین می‌رسد. این مسافت ۴۰ بار نزدیک‌تر از فاصله سیاره زهره به زمین است.

پیشتر، آژانس فضایی اروپا (ESA)، فهرست اشیا فضایی را که خطری بالقوه برای زمین دارند، به روز و منتشر کرده بود. طبق این فهرست یکی از نزدیک‌ترین اتفاق‌ها، برخورد فرضی سیارکی با نام 2006QV89 با زمین است. کارشناسان آژانس فضایی اروپا، می‌گویند این اتفاق ممکن است در ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) امسال اتفاق بیافتد.

احتمال برخورد این سیارک با کره زمین یک در هفت هزار تخمین زده شده است. در حال حاضر این سیارک در فاصله‌ای حدود ۶.۷ میلیون کیلومتری زمین است.

در صدر فهرست تهدیدهای احتمالی، نام سیارک 2010RF12 قرار دارد. دانشمندان می گویند این سیارک در سال ۲۰۹۵ (۷۶ سال آینده) در فاصله بسیار نزدیک از سطح زمین قرار می‌گیرد و خطرناک است. طبق نظر دانشمندان احتمال برخورد این سیارک با زمین یک در ۱۶ است.

بیشتر بخوانید:نبرد با سیارک «برخوردی»؛ آیا سال ۲۱۳۵ آخرالزمان است؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردند

بازنشستگی شاهکار بشری؛ ناسا چگونه ایستگاه فضایی بین‌المللی را به زمین بازمی‌گرداند؟

آیا جهان هستی هنوز کهکشان‌های جدید می‌سازد؟