Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چهار فلسطینی در مرز نوار غزه به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی کشته شدند

مرز نوار غزه
مرز نوار غزه Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نوار غزه به خصوص مناطق واقع در طول موانع مرزی با اسرائیل از مارس ۲۰۱۸ صحنه اعتراض ها و تجمع های هفتگی است که عموما به درگیری و خشونت های مرگبار منجر می شود.

آگهی

ارتش اسرائیل با اعلام دفع یک حمله خطرناک از سوی فلسطینیان در نوار غزه از کشته شدن چهار فرد مجهز به سلاح های گرم، نارنجک و آرپی‌جی-۷ خبر داده است.

در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که چهار فلسطینی که سلاح های مرگبار با خود حمل می کردند صبح روز شنبه تلاش داشتند که از مرز نوار غزه عبور کنند و وارد خاک اسرائیل شوند که با دخالت نیروهای گشتی متوقف شدند.

در این بیانیه تصریح شده است که ماموران یگان های گشتی در جنوب نوار غزه به محض مشاهده این افراد که به موانع مرزی نزدیک می شدند آنها را رصد و سپس هنگام تلاش برای عبور از مرز مورد حمله قرار دادند. یک سخنگوی ارتش اسرائیل به خبرگزاری فرانسه گفته است که در پی این حمله هر چهار فرد فلسطینی کشته شدند.

ارتش اسرائیل در این بیانیه مدعی شده است که شلیک به سوی فلسطینیان هنگامی آغاز شد که یکی از آنها پس از گذشتن از موانع مرزی اقدام به پرتاب نارنجک به سوی نظامیان کرد.

نوار غزه به خصوص مناطق واقع در طول موانع مرزی با اسرائیل از ماه مارس سال ۲۰۱۸ صحنه اعتراض ها و تجمع های هفتگی است که عموما به درگیری و خشونت های مرگبار منجر می شود. مهمترین درخواست معترضان فلسطینی بازگشت آوارگان به سرزمین های خود و نیز برداشته شدن تحریم هایی است که بیش از ده سال پیش از سوی اسرائیل بر ضد نوار غزه وضع شده است.

گفته می شود از تاریخ یاد شده تاکنون دست کم ۳۰۱ فلسطینی در پی تنش در نوار غزه جان باخته اند. اغلب قربانیان در پی درگیری های ناشی از تظاهرات در این منطقه و بر اثر شلیک سربازان اسرائیلی کشته شده اند؛ حال آنکه شماری نیز بر اثر حملات هوایی نظامیان اسرائیلی و تبادل راکت و آتش توپخانه کشته شده اند. این درحالی است که شمار کشته شدگان در میان اسرائیلی ها در جریان همین خشونت ها هفت نفر اعلام شده است.

تظاهرات هفتگی در نوار غزه طی ماه های اخیر در پی آتش بسی که با مساعدت مصر و سازمان ملل متحد میان اسرائیل و جنبش مقاومت اسلامی، حماس منعقد شده فروکش کرده است.

بیشتر بخوانید:

حماس که در حال حاضر کنترل نوار غزه را در دست دارد از سال ۲۰۰۸ تاکنون سه بار با اسرائیل وارد جنگ و رویارویی نظامی گسترده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل در پاسخ به حملات راکتی حماس نوار غزه را با گلوله های تانک هدف قرار داد

حمله موشکی حماس به تل‌آویو؛ ده‌ها نفر در بمباران مرگبار محل اسکان آوارگان فلسطینی در رفح جان باختند

چراغ سبز اسرائیل به از سرگیری مذاکره آزادی گروگان‌ها؛تاثیر اراده دیوان کیفری یا تصمیم ۳ کشور اروپایی