برادر رهبر حوثی های یمن ترور شد

حوثی ها عکس عبالمالک حوثی را در دست گرفته اند
حوثی ها عکس عبالمالک حوثی را در دست گرفته اند Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

المسیره به نقل از وزارت کشور تشکیلات تحت رهبری حوثی ها انگشت اتهام را به سوی ائتلاف تحت رهبری ریاض نشانه رفته و تاکید کرده است که ابراهیم بدرالدین حوثی به دست «خائنانی» که با این ائتلاف همکاری دارند کشته شده است.

آگهی

منابع نزدیک به شبه نظامیان حوثی در یمن می گویند که برادر رهبر شورشیان این کشور در اقدامی «خیانت آمیز» به قتل رسیده است.

شبکه تلویزیونی المسیره، رسانه وابسته به حوثی ها روز جمعه نهم اوت با تایید این خبر اعلام کرد که ابراهیم بدر الدین امیر الدین الحوثی، برادر عبدالمالک الحوثی، رهبر شبه نظامیان حوثی به قتل رسیده است.

المسیره دراین گزارش به نقل از وزارت کشور تشکیلات تحت رهبری حوثی ها انگشت اتهام را به سوی ائتلاف تحت رهبری ریاض نشانه رفته و تاکید کرده است که ابراهیم بدرالدین حوثی به دست «خائنانی» که با این ائتلاف همکاری دارند کشته شده است.

در این گزارش به جزئیات بیشتر در خصوص چگونگی قتل برادر رهبر حوثی ها اشاره ای نشده و مسئولان ارشد این تشکیلات شبه نظامی نیز هنوز به صورت رسمی در این خصوص اظهار نظر نکرده اند.

این درحالیست که برخی منابع در داخل یمن اعلام کرده اند که برادر عبدالمالک حوثی روز چهارشنبه هنگامی که قصد داشت وارد منطقه ای در شمال صنعا شود به قتل رسیده است. منابع یاد شده تصریح کرده اند که حمله به کاروان برادر رهبر حوثی ها در جریان یک کمین برق آسا و توسط افراد مسلح صورت گرفته است.

در بیانیه وزارت کشور حوثی ها تاکید شده است که نیروهای شورشی «هر اقدام لازم برای پیگرد، دستگیری و محاکمه متجاوزانی که اقدام به قتل ابراهیم الحوثی کرده اند را انجام خواهد داد.»

یمن از چهار سال گذشته تاکنون با آغاز عملیات نیروهای ائتلاف عربی تحت رهبری ریاض صحنه نبردها و حملات هوایی مرگباری است که جان ده ها هزار نفر از جمله شمار زیادی از غیرنظامیان را گرفته است. حوثی ها که کنترل صنعا و بخشی دیگر از مناطق این کشور را در دست دارند از سوی دیگر با نیروهای نظامی هوادار دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری تبعیدی این کشور در گیرند که پشتیبانی نیروهای ائتلاف را با خود همراه دارند.

به گزارش سازمان ملل متحد بیش از سه میلیون از۲۴ میلیون جمعیت این کشور یا به عبارتی بیش از دو سوم ساکنان یمن در حال حاضر در وضعیت نابسمانی زندگی خود را سپری می کنند نیاز مبرم به کمک های بشردوستانه دارند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در دو حمله جداگانه به بندر عدن ده‌ها مامور پلیس و ارتش یمن کشته و زخمی شدند

ریاض: دو پهپاد تهاجمی حوثی ها را رهگیری کردیم

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است