Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کرهٔ شمالی: آمریکا باعث تنش نظامی می‌شود

کرهٔ شمالی: آمریکا باعث تنش نظامی می‌شود
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

‌«ایالات متحده با استقرار حجم عظیمی از تجهیزات مدرن نظامی در کرهٔ جنوبی،‌ تنش نظامی ایجاد می‌ کند.»

آگهی

کره شمالی روز سه‌شنبه اعلام کرد ایالات متحده آمریکا با برگزاری رزمایش مشترک با کرهٔ جنوبی سبب «بروز تنش نظامی» در منطقه می‌شود و پیونگ‌یانگ اقدام لازم را برای دفاع از خود انجام خواهد داد.

ژو یونگ کول، دیپلمات کرهٔ شمالیِ حاضر در ژنو، در کنفرانس خلع‌سلاح که به همت سازمان ملل برگزار می‌شود اعلام کرد: ‌«ایالات متحده با استقرار حجم عظیمی از تجهیزات مدرن نظامی در کرهٔ جنوبی،‌ تنش نظامی علیه کره شمالی ایجاد می‌کند.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی همچنین افزود پیونگ یانگ مایل است «در گام‌های اساسی که تا کنون برداشته شده تجدید نظر کند.» نماینده کرهٔ شمالی در ژنو به چهار موشکی که در کمتر از دو هفته از سواحل شرقی کشورش به سوی دریا شلیک شده اشاره‌ای نکرد.

آقای ژو یونگ همچنین گفت: «گرچه مقامات ایالات متحده و کرهٔ جنوبی هر حقه‌ای سوار می‌کنند تا این رزمایش را توجیه کنند، اما نمی‌توانند ذات تهاجمی آن را به هیچ‌ وجه پنهان یا لاپوشانی کنند.» وی افزود که این رفتار، کرهٔ شمالی را مجاب کرده تا «ابزار لازم برای دفاع ملی خود را تولید، آزمایش و مستقر» نماید.

واکنش ایالات متحده

رابرت وود، نمایندهٔ ایالات متحده در کنفرانس خلع‌سلاح ژنو در پاسخ به اظهارات نمایندهٔ کرهٔ شمالی گفت:‌ «بگذارید آشکارا بگویم، ایالات متحده باعث فشار نظامی نمی‌شود.»

وی ضمن تأکید بر آن که آمریکا به گفتگوهای دو کشور پایبند است افزود:‌ «در راستای دیدگاهی که نشست رهبران دو کشور فراهم کرد، بسیار مایلیم به گفتگو با کرهٔ شمالی برگردیم.»

این در حالی است که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا نیز اعلام کرد که کشورش نمی‌خواهد به شلیک‌ موشک‌های اخیر از سوی کرهٔ شمالی واکنشی شتابزده نشان دهد و مایل است مسیر گفتگو با پیونگ یانگ را باز بگذارد.

آقای اسپر گفت: «نکتهٔ کلیدی، باز نگهداشتن درِ دیپلماسی است، ما واکنش شتابزده نخواهیم داشت، اما آنها را زیر نظر داریم و درحال شناسایی رویدادهای اخیر هستیم.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا، فرانسه و آلمان از کره شمالی خواستند تا مذاکرات «معنادار» با آمریکا را از سر بگیرد

کره شمالی دو موشک بالستیک شلیک کرد

خواهر رهبر کره شمالی: سئول بهای سنگینی برای «بازی کثیف» اعلامیه‌ها خواهد پرداخت