Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا رسما از آلمان خواست تا به نیروی محافظ دریایی در تنگه هرمز بپیوندد

ناو آمریکایی یو اس اس آبراهام لینکن
ناو آمریکایی یو اس اس آبراهام لینکن Copyright خبرگزاری رویترز
Copyright خبرگزاری رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا رسما از آلمان خواست تا به نیروی محافظ دریایی در تنگه هرمز بپیوندد

آگهی

ایالات متحده آمریکا به صورت رسمی از آلمان درخواست کرد که به نیروی حفاظتی مامور برای نظارت بر امنیت کشتی رانی در خلیح فارس و تنگه هرمز بپیوندد.

سفارت آمریکا در برلین روز سه شنبه با اعلام این مطلب تاکید کرد که واشنگتن رسما از آلمان خواسته است که برای تضمین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز و نیز مقابله با تجاوز احتمالی ایران به فرانسه و بریتانیا بپیوندد.

سخنگوی سفارت آمریکا در برلین همچنین در این خصوص تصریح کرد: «ما رسما از برلین خواسته ایم در این ماموریت به همراه پاریس و لندن مشارکت کند تا تنگه هرمز از هرگونه تهدید از جانب ایران محافظت شود. اعضای دولت آلمان به صراحت اعلام کرده اند که بایست از آزادی کشتی رانی در این منطقه محافظت کرد...سوال ما این است که این حفاظت باید از چه جانبی صورت گیرد؟»

این درخواست در حالی مطرح می شود که برلین پیش از این نیز به درخواست بریتانیا برای پیوستن به ناوگان دریایی محافظتی در خلیج فارس تحت رهبری اتحادیه اروپا پاسخ صریحی نداده و تاکید کرده بود مشغول بررسی های بیشتر برای تصمیم گیری در این خصوص است.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر برخی منابع خبری در آلمان از مخالفت سوسیال دمکرات ها با پیوستن برلین به نیروی محافظ دریایی اروپا در خلیج فارس خبر می دهند. این حزب که با حزب محافظه کار آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان دولت ائتلافی در این کشور را تشکیل داده تاکید دارد که کشورش نباید در ماموریتی که آمریکا هدایت آنرا بر عهده دارد، شرکت کند.

نیلز اشمید، سخنگوی سیاست خارجی حزب سوسیال دمکرات در پارلمان آلمان در این خصوص تصریح کرده است که دولت کشورش پیشتر درخواست مشارکت در این ماموریت نظامی به رهبری آمریکا را برای محافظت از کشتیرانی در تنگه هرمز رد کرده است.

سخنگوی پارلمانی حزب سوسیال دمکرات تاکید کرده است که این موضع باید حفظ شود در غیر این صورت خطر درگیر شدن در جنگ با ایران در کنار ایالات متحده ما را تهدید می کند.

گفتنی است که بریتانیا به تازگی خواستار همراهی و پشتیبانی آمریکا از ناوگان حفاظتی اروپا تحت هدایت بروکسل برای انجام ماموریت امن سازی کشتیرانی در تنگه هرمز شده است.

این در حالی است که ایالات متحده آمریکا پیشتر اعلام کرده بود در نظر دارد به کمک متحدانش، ائتلافی نظامی در منطقه خلیج فارس برای حفاظت از آبهای استراتژیک ایران و یمن تشکیل دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر نیروهای مسلح فرانسه شب سال نوی میلادی را در خلیج فارس می‌گذراند

بریتانیا به ائتلاف نظامی آمریکا برای تأمین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس می‌پیوندد

بریتانیا کشتی‌هایی را که با پرچم این کشور از تنگه هرمز عبور می‌کنند اسکورت می‌کند