Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فرانسه ناوهای رهگیر سفارشی عربستان را به ریاض تحویل داد

فرانسه ناوهای رهگیر سفارشی عربستان را به ریاض تحویل داد
Copyright عکس از وزارت دفاع عربستان
Copyright عکس از وزارت دفاع عربستان
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش رسانه های فرانسوی مراسم تحویل اولین سری از ناوهای رهگیر این کشور به عربستان بنا به درخواست مقامات ریاض بدون دعوت از رسانه ها و خبرنگاران برگزار شد.

آگهی

فرانسه روز چهارشنبه گذشته به طور رسمی اولین ناوهای رهگیر «اچ اس آی» (HSI) را به مقامات نظامی عربستان تحویل داد.

عربستان سال گذشته میلادی قراردادی ۶۰۰ میلیون دلاری برای خرید ۳۹ ناو رهگیر از شرکت نظامی «ساخت و ساز مکانیک نورماندی» (Les Constructions Mécaniques de Normandie) به امضاء رسانده بود.

مسئولان این شرکت فرانسوی در حالی اولین ناوهای رهگیر ساخت این کشور را به مقامات عربستان تحویل دادند که از خبرنگاران برای حضور در مراسمی که به این مناسبت برگزار شده بود دعوت نشده بود.

به گزارش رسانه های فرانسوی مراسم تحویل اولین سری از ناوهای رهگیر این کشور به عربستان بنا به درخواست مقامات ریاض بدون دعوت از رسانه‌ها و خبرنگاران برگزار شد.

ناوهای رهگیری که تحویل عربستان داده شده اند ۳۲ متر طول دارند و از آنها برای رهگیری اهداف مختلف در دریا با استفاده از سرعت بالا استفاده می شود.

یکی از کاربردهای ناوهای رهگیر به طور خاص «مبارزه با اقدامات تروریستی» عنوان شده است. این در حالی است که سازمان های غیردولتی مدافع حقوق بشر نسبت به استفاده از این ناوهای رهگیر در جنگ یمن هشدار داده اند.

جنگ در یمن تاکنون ۱۰ هزار کشته و ۶۰ هزار مجروح بر جای گذاشته است. شمار زیادی از قربانیان را افراد غیرنظامی به ویژه کودکان تشکیل می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یازده خدمتی که دولت ترامپ به سعودی‌ها کرد

پلیس فرانسه در بازرسی از ملک آلن دلون ۷۲ قبضه سلاح گرم و بیش از ۳ هزار گلوله کشف کرد

ویدئو؛ بیست و نهمین دوره رویداد اعتراضی «هرم کفش» در پاریس برگزار شد