موج جدید گرما عرق اروپاییان را در آورد

موج جدید گرما عرق اروپاییان را در آورد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دومین موج گرما مناطق شمالی و مرکزی اروپا را فراگرفته است. گرما باعث توقف حرکت برخی از قطارها در بلژیک شد.

آگهی

قاره سبز که یکی از ویژگی‌هایش آب و هوای معتدل است این روزها دومین موج گرمای کم سابقه خود را تجربه می کند.

شهروندان خصوصا در شمال و مرکز این قاره به دلیل عدم دسترسی به دستگاه های خنک کننده با مشکلات فراوانی مواجه شده اند. با رسیدن موج گرما در این روزها برخی از شهرها در بلژیک و هلند گرم ترین روزهای خود را سپری کردند.

یکی از نمونه‌های شهر آیندهوون در جنوب هلند است. دمای هوا در این شهر سبز به ۳۹.۳ درجه رسید که رکوردی جدید پس از ۷۵ سال ثبت هوا در این شهر به حساب می آید. روز چهارشنبه در شهر کلاین بروگل بلژیک دما به ۳۹.۹ درجه سانتیگراد رسید که داغ ترین روز از سال ۱۸۳۳ بود. شهرهای آلمان از جمله در مناطق غربی و هم مرز با بلژیک نیز دمای هوای بی سابقه ای را تجربه کردند.

گرمای هوا باعث کندی و توقف عبورو مرور قطارها در برخی از مناطق شمالی اروپا شد. قطار مشهور یورواستار که از طریق تونل مانش، بلژیک و فرانسه را به جزیره بریتانیا وصل می کند نزدیک به دو ساعت در شمال بلژیک از کار افتاد تا جایی که مسافران از قطار پیاده شدند.

هم چنین در بلژیک در ایستگاه قطار میدی، مهم ترین پایانه شهر بروکسل، صبح پنج شنبه اغلب قطارهایی که به فرانسه و هلند می روند در پی گرمای هوا متوقف شدند.

گرمای هوا در بروکسل، بلژیک

انتظار می رود پاریس پنج شنبه، ۲۵ ژوییه، گرم ترین روز خود را تجربه کند. مشکل اصلی با گرم شدن بی سابقه هوا به عنوان نمونه در پاریس نبود دستگاه های تهویه مطبوع است. در واقع بدلیل وجود ساختمان های تاریخی در این شهر نصب دستگاه های خنک کننده کمتر میسر است و قرار است دمای هوا در پایتخت فرانسه به ۴۰.۴ درجه برسد. البته پیش بینی های هواشناسی نشان نمی دهد که افزایش دمای هوا در فرانسه، مانند ماه ژوئن، به رکورد تاریخی ۴۶ درجه که در شهر جنوبی اورانج رسید، نزدیک شود.

گرمای هوا در فرانسه هم چنین با خشکی بی سابقه ای همراه شده است. منابع آبی این کشور در بسیاری از مناطق مرکزی و جنوبی این کشور در حال اتمام است و باعث نگرانی های فراوانی در این کشور شده است.

گرمای هوا در جنوب فرانسه

در بخش های جنوبی و پایتخت لوگزامبورگ هم وضعیت قرمز اعلام شده است چون انتظار می رود دما در روز پنجشنبه از ۴۰ درجه سانتیگراد فراتر رود.

در پرتغال صدها مامور آتش نشانی حریقی جنگلی را که برای چند روز در منطقه کاستلو برانکو در جریان بود خاموش کردند.

گرمای هوا در فرانسه هم چنین با خشکی بی سابقه ای همراه شده است. منابع آبی این کشور در بسیاری از مناطق مرکزی و جنوبی این کشور در حال اتمام است و باعث نگرانی های فراوانی در این کشور شده است.

گرمای هوا در جنوب فرانسه به خشک شدن دشت سرسبز منجر شده است

موج گرما سلول‌های زندانیان را به جهنم بدل کرده است

با افزایش موج تازه گرما در فرانسه، بسیاری از زندانیان بدلیل افزایش بی سابقه دمای هوا در سلول هایشان به فضاهای دیگر زندان منتقل شده اند. نزدیک به ۷۱۰۰۰ زندانی فرانسوی در هفته های اخیر با دمای هوای ۴۵ درجه سانتیگراد روز و شبشان را در سلول ها سپری می کنند. دراولین موج گرمایی ماه ژوئن اغلب زندانیان دمای ۴۶ تا ۴۸ درجه در سلول هایشان را تجربه کردند. به این دمای هوا باید رطوبت بالا، خصوصا در مناطق ساحلی را نیز اضافه کرد.

سرگشتگی حامیان برهنگی در برخی از پارک های پاریس

پارک بزرگ ونسن، در شرق پاریس یکی از مهم ترین کانون های گردهمایی حامیان «برهنگی» در دهه های اخیر و خصوصا پس از انقلاب فرهنگی فرانسه در سال ۱۹۶۸ است. حال، بسیاری از این افراد بدلیل حضور بیش از پیش مردم عادی و گردشگران و خصوصا افرادی که برای دیدن مخفیانه برهنگان به پارک ونسن می آیند شکوه و گلایه دارند. رسانه های محلی فرانسه می گویند بسیاری از شهروندان نودیست، حامی برهنگی، بدلیل تمرکز «چشم های هوس گرا» کمتر شجاعت رفتن به این پارک را دارند.

جوانان در پارکی در شهر پاریس، پایتخت فرانسه

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشنواره گِل در کره جنوبی؛ فرار از گرما، مراقبت از پوست و آرامش روان

از شدت گرمای هوا در اروپا کاسته می‌شود

رابطه تغییرات اقلیمی و ناپدید شدن شهاب‌سنگ‌ها؛ زیان جبران‌ناپذیری که علم بشر می‌بیند