زیردریایی فرانسوی «مینرو» پس از ۵۱ سال پیدا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
زیردریایی فرانسوی «مینرو» پس از ۵۱ سال پیدا شد
کپی رایت  عکس از خبرگزاری فرانسه

فلورانس پارلی، وزیر نیروهای مسلح فرانسه اعلام کرد بدنه زیردریایی مینرو (Minerve) که در سال ۱۹۶۸ میلادی غرق شده بود در نزدیکی بندر تولون پیدا شده است.

وزیر نیروهای مسلح فرانسه در صفحه توئیتر خود نوشت: «مینرو را پیدا کردیم. این یک موفقیت، تسکین [برای خانواده ها] و موفقیت فنی محسوب می شود. من به یاد خانواده [سرنشینان] که مدت بسیار زیادی منتظر این لحظه بودند هستم.»

بنا به گزارش ها بدنه زیردریایی مینرو در ۴۵ کیلومتری بندر تولون و در عمق ۲۳۷۰ متری کشف شده است. کشتی آمریکایی «سی بد کنستراکتر» که از هفته گذشته در عملیات جستجوی زیردریایی مینرو شرکت می کند موفق به تعیین موقعیت آن شده است.

زیردریایی مینرو روز ۲۷ ژانویه سال ۱۹۶۸ میلادی با ۵۲ خدمه در حال تمرین نظامی در ۳۰ کیلومتری بندر تولون طی مدت چهار دقیقه غرق شد. در آن سالها و با وجود جستجوهای بسیار این زیردریایی هرگز پیدا نشد.

خانواده سرنشینان زیردریایی مینرو ماه اکتبر گذشته (مهر ماه) خواستار از سرگیری جستجوها شده بودند. فلورانس پارلی در ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرده بود که جستجو برای یافتن بدنه این زیردریایی از سر گرفته شده است.

فرضیه های زیادی در مورد علت غرق شدن زیردریایی مینرو مطرح شده است.

کشتی آمریکایی «سی بد کنستراکتر» در ماه نوامبر سال گذشته میلادی توانسته بود زیردریایی سن خوان را در نزدیکی سواحل آرژانتین پیدا کند.