Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حمله پهپادی به پایگاه شبه‌نظامیان شیعه عراق یک کشته برجا گذاشت

حمله پهپادی به پایگاه شبه‌نظامیان شیعه عراق یک کشته برجا گذاشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک منبع امنیتی به رویترز گفته است که این پهپاد دو ماده منفجره روی این پایگاه انداخته است که یکی از آنها انبار مهمات متعلق به این گروه را که مورد حمایت ایران هستند هدف قرار داده است.

آگهی

یک هواپیمای بدون سرنشین روز جمعه به پایگاه شبه نظامیان شیعه (حشد شعبی) در شمال عراق حمله کرد که در نتیجه آن یک نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که این پهپاد یک نارنجک در داخل این پایگاه در شمال استان صلاح‌الدین انداخته است. ارتش جزئیات بیشتری درباره این حمله و یا اینکه این پهپاد متعلق به چه گروه یا کشوری است، منتشر نکرده است.

یک منبع امنیتی نیز به رویترز گفته است که این پهپاد دو ماده منفجره روی این پایگاه انداخته است که یکی از آنها انبار مهمات متعلق به این گروه را که مورد حمایت ایران هستند هدف قرار داده است.

رویترز به نقل از منابع نزدیک به شبه‌نظامیان شیعه عراق نوشته است که این حمله در ساعت اولیه صبح روز جمعه رخ داده است.

تاکنون هیچ گروه یا کشوری مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

وب‌سایت کردستان ۲۴ ویدئویی منتشر کرده است و مدعی است که این ویدئو لحظاتی پس از حمله را نشان می دهد. این وب سایت گفته است حمله در نزدیکی شهر امرلی در استان صلاح‌الدین صورت گرفته است.

این حمله در حالی صورت می گیرد که تنش‌ها میان ایران و آمریکا در هفته‌های اخیر تشدید شده است.

ایران از شبه‌نظامیان شیعه عراقی حمایت می کند و با آنها ارتباط نزدیکی دارد. از سوی دیگر خاک عراق میزبان تعدادی از پایگاههای نیروهای آمریکایی است و از این منظر اگر درگیریی میان تهران و واشنگتن رخ دهد، این احتمال وجود دارد که خشونت‌ها در عراق نیز افزایش یابد.

پایگاههای نیروهای آمریکایی در هفته‌های گذشته مورد حمله چندین راکت قرار گرفته است که مشخص نیست چه گروهی آنها را شلیک کرده است. با این حال این حملات راکتی تلفاتی نداشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله نظامی آمریکا؛ تبعات و واکنش‌های احتمالی ایران

دو گروه شیعی عراق حمله به منافع آمریکا در عراق را منتفی اعلام کردند

سیر شبانه هنرپیشه‌های زن عراقی در تهران با حجاب اختیاری؛ استاندارد دوگانه جمهوری اسلامی در قبال زنان