ایلهان عمر، نماینده دمکرات ایالت مینه‌سوتا: ترامپ یک «فاشیست» است

ایلهان عمر، نماینده دمکرات و مسلمان ایالت مینه سوتا در آمریکا
ایلهان عمر، نماینده دمکرات و مسلمان ایالت مینه سوتا در آمریکا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نماینده دمکرات و مسلمان ایالت مینه سوتا در ادامه تاکید کرده است که «ترامپ و هوادارانش در تلاشند تا بر بحث های دمکراتیک و اختلاف دیدگاه های موجود در کشور سرپوش بگذارند.»

آگهی

ایلهان عمر، یکی از چهار نماینده زن دمکراتی که به تازگی هدف حملات توییتری دونالد ترامپ قرار گرفت روز پنجشنبه در واکنش به اظهارات «نژادپرستانه» رئیس جمهوری آمریکا وی را فردی «فاشیست» قلمداد کرد.

آقای ترامپ پس از حملات جنجالی اخیر به چهار نماینده ترقی خواه حزب دمکرات در مجلس نمایندگان آمریکا که انتقاد های زیادی را در داخل و خارج آمریکا برانگیخت باردیگر ضمن توجیه اظهارات خود و معرفی ایلهان عمر به عنوان فردی که از ایالات متحده آمریکا متنفر است از او خواسته است که به کشور زادگاهش بازگردد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین روز چهارشنبه در حالی که برای یک تجمع انتخاباتی در میان هواداران خود در کارولینای شمالی حاضر شده بود با انتقاد از پیشینه و اظهارات قبلی ایلهان عمر وی را به عنوان فردی «یهودی ستیز» معرفی کرد.

این سخنان در حالی ایراد شد که هواداران رئیس جمهوری آمریکا با تشویق های مکرر وی را مورد حمایت قرار می دادند و در خلال سخنان وی نیز با سر دادن شعارهایی خواستار بازگرداندن ایلهان عمر به «خانه اش» شدند.

رئیس جمهوری آمریکا که هنگام سر دادن این شعارها توسط هوادارن سکوت اختیار کرده و تنها نظاره گر بود روز پنجشنبه در سخنانی گفت که این نوع واکنش از سوی هوادارانش را نپسندیده و با آن موافق نیست.

بیشتر بخوانید:

خانم عمر که پیشتر به همراه سه نماینده زن رنگین پوست در مجلس نمایندگان رویکرد دونالد ترامپ را «نژادپرستانه» و ضد منافع و ارزش های ملی آمریکا توصیف کرده بود حالا در واکنش به حملات تازه رئیس جمهوری آمریکا وی را به عنوان فردی «فاشیست» معرفی کرده است.

نماینده دمکرات و مسلمان ایالت مینه سوتا در ادامه تاکید کرده است که «ترامپ و هوادارانش در تلاشند تا بر بحث های دمکراتیک و اختلاف دیدگاه های موجود در کشور سرپوش بگذارند.»

ایلهان عمرهمچنین یادآور شده است که دونالد ترامپ تنها نسبت به اظهارات وی خصومت ندارد بلکه تلاش دارد تا بر سر مبارزه برای رساندن کشور به جایگاه واقعی اش مانع تراشی کند.

رویترز
ایلهان عمر در جمع برگزار کنندگان نشستی با موضوع بهداشت و سلامت در ایالت مینه سوتارویترز

حملات اخیر دونالد ترامپ به نمایندگان ترقی خواه کنگره که از قضا جزو اقلیت های نژادی در آمریکا هستند با واکنش بسیار تند دمکرات ها همراه شد و انتقاد تعداد اندکی از جمهوری خواهان را نیز به همراه داشت.

مجلس نمایندگان آمریکا برای محکومیت اظهارات رئیس جمهوری که آنرا «نژادپرستانه» توصیف کرده است، قطعنامه صادر کرد و کنگره نیز در تلاشی ناکام طرحی را برای استیضاح رئیس کاخ سفید به جریان انداخت.

نکته جالب در این میان این است که سخنان آقای ترامپ که با پست های توییتری آغاز و سپس به حملات تند کلامی ختم شد محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا را در میان جمهوری خواهان پنج درصد افزایش داد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایلهان عمر در پاسخ به حملۀ جدید ترامپ: کشور را مانند یک کودک ۸ ساله اداره می‌کنید

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد