بیش از ۳۰ نفر در آتش سوزی ژاپن جان باختند

ژاپن؛ آتش سوزی در یک استودیویی پویانمایی
ژاپن؛ آتش سوزی در یک استودیویی پویانمایی Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منابع پلیس اعلام کرده‌‌اند که نشانه‌هایی دال بر احتمال مجرمانه بودن این آتش سوزی یافت شده است. سخنگوی اداره مرکزی پلیس کیوتو در این خصوص تصریح کرد: «شواهد نشان می دهد فردی مایع آتش زا در قسمتی از ساختمان ریخته و آن را شعله ور کرده است.»

آگهی

در جریان آتش سوزی در یک استودیوی تولید فیلم های انیمیشن در شهر کیوتو واقع در غرب ژاپن بیش از ۳۰ نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند. این درحالی است که به گزارش برخی منابع دست کم دوازده تن از مجروحان ناشی از آتش سوزی بدون هیچ گونه علائم حیاتی در محل حادثه پیدا شده اند.

یک سخنگوی آتش نشانی در شهر کیوتو گفت که چند تن از کارمندان این استودیوی تولید مجموعه و فیلم های پویانمایی هنگام حادثه به کلی غافلگیر شده و نتوانستند از ساختمان آتش گرفته بگریزند.

آتش سوزی حوالی ساعت ۱۰.۳۰ صبح به وقت محلی (۱.۳۰ به وقت گرینویچ) در ساختمان شرکت کیوتو انیمیشن Kyoto Animation آغاز شد. به موجب تصاویری که از تلویزیون ژاپن پخش شد دو ساعت بعد از شروع حادثه، آتش سوزی همچنان ادامه داشت و دود سفید از پنجره های ساختمان یاد شده خارج می شد.

سخنگوی آتش نشانی شهر کیوتو بدون اشاره به دلیل و منشا آتش سوزی مرگ یک فرد ناشناس را که هنوز هویتش مشخص نشده تایید کرده است.

یک مسئول شرکت کیوتو انیمیشن نیز در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرده است که در حال حاضر شرایط در دست بررسی و پی گیری است و اطلاعات بیشتری در حال حاضر برای ارائه به رسانه ها وجود ندارد.

نیروهای امدادی ضمن اعزام ۳۵ خودرو حامل آتش نشانان و دیگر عوامل کمک رسانی از شمار بالای زخمی شدگان در این آتش سوزی خبر داده‌اند. به گفته یکی از آتش نشانان شدت جراحت برخی از حادثه دیدگان بسیار بالا است به نحوی که آنها هوش خود را از دست داده اند.

منابع پلیس اعلام کرده اند که نشانه هایی دال بر احتمال مجرمانه بودن این آتش سوزی یافت شده است. سخنگوی اداره مرکزی پلیس کیوتو در این خصوص تصریح کرد: «شواهد نشان می دهد فردی مایع آتش زا در قسمتی از ساختمان ریخته و آنرا شعله ور کرده است.»

رسانه های محلی در گزارشی از یک فرد چهل ساله یاد کرده اند که منشا این آتش سوزی بوده و خود نیز مجروح شده است. بر اساس این گزارش فرد یاد شده در بیمارستان بستری شده و تحت مراقبت پلیس است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش سوزی در مناطق جنگلی لبنان و سوریه دست کم سه کشته بر جای گذاشت

دود آتش‌سوزی در آسمان روآن فرانسه؛ شهروندان از ترس خفگی در خانه ماندند

ویدئو؛ پاریس در سوگ ۱۰ قربانی آتش سوزی مرگبار