حریفان تیم ملی ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی قطر مشخص شدند

تیم ملی فوتبال ایران
تیم ملی فوتبال ایران Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رقبای ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در حالی مشخص شده‌اند که به دلیل سرپیچی مسئولان فوتبال از خواست مقامات فیفا برای فراهم کردن زمینه حضور زنان در ورزشگاه‌ها زمزمه‌هایی در خصوص تحریم فوتبال ایران به گوش می رسد.

آگهی

ایران در مرحله دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و نیز بازی‌های انتخابی برای حضور در مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا کار دشواری را پیش رو نخواهد داشت و به‌جز عراق با رقبایی نه چندان قدرتمند روبرو خواهد شد.

بر اساس قرعه کشی که روز چهارشنبه در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور برگزار شد تیم ملی ایران در گروه C مسابقات باید به مصاف عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج برود.

این قرعه کشی کاربردی دو منظوره دارد و تیم ها برای صعود به مرحله دوم مسابقات انتخابی جام جهانی و نیز مرحله نهایی رقابت های جام ملت‌های آسیا با یکدیگر مسابقه خواهند داد. بدین ترتیب چهل تیم از کشورهای مختلف قاره آسیا در هشت گروه پنج تیمی توزیع شدند.

قدرت‌های اول فوتبال آسیا یعنی ایران، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، قطر، امارات عربی متحده، عربستان سعودی و چین تیم های سید یک را در مراسم قرعه کشی روز چهارشنبه تشکیل داده بودند.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال به نمایندگی از ایران در مراسم قرعه کشی حضور داشت و تیم کیهیل، بازیکن نامدار فوتبال استرالیا وظیفه برداشتن گوی‌ها و اعلام نام تیم‌های مختلف را دراین مراسم برعهده داشت.

رقبای ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در حالی مشخص شده‌اند که به دلیل سرپیچی مسئولان فوتبال از خواست مقامات فیفا برای فراهم کردن زمینه حضور زنان در ورزشگاه ها زمزمه هایی در خصوص تحریم فوتبال ایران به گوش می رسد.

فدراسیون جهانی فوتبال پانزدهم ژوئیه/بیست و چهارم تیر را به عنوان آخرین مهلت برای برداشتن تبعیض جنسیتی در استادیوم های فوتبال ایران تعیین کرده و هشدار داده بود در صورت برطرف نشدن مشکل تحریم هایی در انتظار فوتبال ایران خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قالیباف و یارانش بازنده‌های اصلی در نتایج اولیه انتخابات مجلس؛ انتخابات تهران به دور دوم می‌رسد؟

در پی «سهل‌انگاری» در اعزام فرزانه فصیحی به اسکاتلند مسئول بین‌الملل فدراسیون دو و میدانی برکنار شد

بر اساس گزارش‌های غیررسمی میزان مشارکت در انتخابات ایران به کمترین حد از زمان وقوع انقلاب رسید