تنش بین کاخ سفید و ۴ نماینده زن کنگره؛ ترامپ اتهام «نژادپرستی» را رد کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تنش بین کاخ سفید و ۴ نماینده زن کنگره؛ ترامپ اتهام «نژادپرستی» را رد کرد
کپی رایت  عکس از رویترز

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه از توئیت اخیر خود در مورد چهار نماینده زن رنگین پوست مجلس نمایندگان این کشور دفاع کرد.

در حالی که بسیاری از رسانه ها و چهره های سیاسی توئیت دونالد ترامپ را «نژادپرستانه» دانسته اند رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: «این توئیت ها نژادپرستانه نبود. یک قطره نژادپرستی هم در خون من نیست.»

وی همچنین از اعضای جمهوریخواه کنگره خواست که در «تله ای» که دموکرات ها برای آنها پهن کرده اند نیافتند. بسیاری از جمهوریخواهان کنگره در روزهای اخیر برضد اظهارات رئیس جمهوری آمریکا علیه چهار نماینده زن مجلس نمایندگان موضع گرفته اند.

قرار است قطعنامه ای روز سه شنبه در مجلس نمایندگان به رای گذاشته شود که در آن حملات اخیر دونالد ترامپ به چهار نماینده زن این مجلس محکوم شده است. این قطعنامه در صورت تصویب تنها جنبه نمادین خواهد داشت.

دونالد ترامپ روز یکشنبه ضمن اشاره به چهار نماینده زن مجلس نمایندگان در صفحه توئیتر خود نوشت: «چرا این ها بر نمی گردند تا جاهای کاملا ورشکسته و جرم زده ای را درست کنند که خودشان در اصل از آنجا می آیند.»

این در حالی است که سه تن از این چهار نماینده در آمریکا متولد شده اند و یکی از آنها هم در کودکی به عنوان پناهنده به این کشور مهاجرت کرده است.

الکساندریا اوکاسیو کوتز، ایلهان عمر، آیانا پریسلی و رشیده طلیب در نشستی خبر از آمریکایی ها خواسته اند که در «دام سخنان دونالد ترامپ» نیافتند.