Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ایران: به یک نفتکش خارجی کمک کردیم

ایران: به یک نفتکش خارجی کمک کردیم
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مقام آمریکایی روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور احتمال می دهد که ایران یک نفتکش متعلق به امارات عربی متحده به نام «ریاح» را توقیف کرده است.

آگهی

عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز سه شنبه اعلام کرد که تهران به یک نفتکش خارجی امدادرسانی کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: «یک نفتکش خارجی به دلیل نقص فنی در خلیج فارس دچار مشکل شد که طبق مقررات بین المللی نیروهای ایرانی پس از دریافت درخواست کمک به سوی آن رفته و توسط یدک کش به سمت آب های ایران کشیده شده تا تعمیرات لازم روی آن صورت پذیرد.»

بنا به اعلام وزارت امور خارجه ایران اطلاعات بیشتر در این مورد «متعاقبا» اعلام خواهد شد. مقامات ایران تاکنون از کشوری که صاحب این نفتکش است نام نبرده اند.

یک مقام آمریکایی روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور احتمال می دهد که ایران یک نفتکش متعلق به امارات عربی متحده به نام «ریاح» را توقیف کرده است. یک مقام امارات عربی متحده تاکید کرده است که این نفتکش درخواست کمک نکرده بود.

تهران در حالی از کمک به یک «نفتکش خارجی» سخن می گوید که روابط بین ایران و بریتانیا در روزهای اخیر تحت تاثیر توقیف یک ابرنفتکش حامل نفت ایران در تنگه جبل الطارق قرار گرفته است.

علی خامنه ای، رهبر ایران روز سه شنبه با انتقاد تند از بریتانیا گفته بود: «انگلیس خبیث دزدی دریایی می کند و کشتی ما را می دزدد؛ جنایت می کنند و شکل قانونی به آن می دهند.»

بریتانیا در واکنش به سخنان علی خامنه ای تاکید کرد که تشدید تنش در خلیج فارس به نفع هیچکس نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از توقیف نفتکش بریتانیایی توسط سپاه پاسداران چه می‌دانیم؟

ایران سرنگونی پهپادش توسط ناو آمریکایی در تنگه هرمز را تکذیب کرد

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند