سازمان ملل به لیبی: بازداشتگاه‌های مهاجران را فورا تعطیل کنید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سازمان ملل به لیبی: بازداشتگاه‌های مهاجران را فورا تعطیل کنید

سازمان ملل متحد از مقامات لیبی خواست تا بازداشتگاه‌ها و مراکز نگهداری مهاجران را فورا تعطیل کنند. این سازمان وضعیت نگهداری مهاجران در این بازداشتگاه‌ها را «وحشتناک» توصیف می‌کند.

هزاران مهاجر از کشورهای آفریقایی خود را به لیبی رسانده‌اند تا از آنجا راهی اروپا شوند با این حال در لیبی بازداشت شده‌ و در شرایط غیرانسانی در بازداشتگاه‌ها به سر می برند، بازداشتگاه‌هایی که بشدت شلوغ هستند و حتی جای کافی برای خوابیدن وجود ندارد. مهاجران همچنین از فقدان غذای کافی و بهداشت و رفتار ماموران شکایت دارند.

این درخواست دو هفته پس از آن مطرح می شود که بیش از ۵۰ مهاجر در جریان یک حمله هوایی به یکی از مراکز بازداشتگاهی مهاجران در طرابلس پایتخت لیبی کشته شدند.

قربانیان این حمله اکثرا آفریقایی‌هایی بودند که از فقر و جنگ در کشورهایشان گریخته بودند. این مهاجران معمولا تلاش می کنند با استفاده از قایق و از دریای مدیترانه خود را به اروپا برسانند.

سازمان ملل از مقامات لیبی خواسته است که فورا این مهاجران را آزاد کنند تا آنها بتوانند در شرایط عادی در شهرهای اطراف زندگی کنند تا آژانس پناهجویان سازمان ملل بتواند به آنها کمک کند.

سازمان ملل متحد منتقد سیاست‌های اتحادیه اروپا است که بدنبال بازگرداندن پناهجویانی است که از راه دریا به سوی اروپا می روند. سازمان ملل می گوید لیبی کشوری امن نیست که سیاستمداران اروپایی از بازگرداندن پناهجویان به لیبی سخن می گویند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید