حسن نصرالله: آمریکا خواهان مذاکره با حزب‌الله لبنان است

  حسن نصرالله: آمریکا خواهان مذاکره با حزب‌الله لبنان است
نگارش از Euronews

حسن نصرالله: آمریکا خواهان مذاکره با حزب‌الله لبنان است

حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان روز جمعه ۱۲ ژوئیه در مصاحبه‌ای گفت که واشنگتن به دنبال ارتباط با گروه حزب‌الله لبنان است.

آقای نصرالله که با شبکه المنار، متعلق به همین گروه گفتگو می‌کرد از کسانی از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که بواسطه «میانجی» در پی یافتن کانال ارتباطی با حزب‌الله هستند، به عنوان «عملگرایان آمریکا» نام برد.

حسن نصرالله همچنین با «افتخار» خواندن تحریم‌های آمریکا حزب‌الله اضافه کرد که تحریم‌های اخیر واشنگتن علیه اعضای پارلمان لبنان که دو نفرشان عضو گروه حزب‌الله هستند، توهین به پارلمان و دولت لبنان و حاکمیت این کشور است.

رهبر حزب الله لبنان در پاسخ به این سوال که آیا نیروهای تحت امر وی از سوریه کاملا یا بعضا خارج شده‌اند گفت: «این نیروها در نقاط دیگری مستقر شده‌اند. آنها هنوز در مناطق پیشین مستقر هستند ولی تعدادشان را با توجه به وضعیت کنونی کم کرده‌ایم. سوریه و لبنان فاصله کمی با هم دارند. اگر خدای نکرده اتفاقی بیفتد، فرستادن دوباره نیرو از لبنان به سوریه بسیار ساده خواهد بود.»

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که اگر جنگی بین ایران و آمریکا شروع شود اسرائیل بی‌تفاوت نخواهد ماند گفت که ایران قادر است اسرائیل را با شدت و قدرت تمام بمباران کند.

مطالب مرتبط