Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حسن نصرالله: آمریکا خواهان مذاکره با حزب‌الله لبنان است

  حسن نصرالله: آمریکا خواهان مذاکره با حزب‌الله لبنان است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حسن نصرالله: آمریکا خواهان مذاکره با حزب‌الله لبنان است

آگهی

حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان روز جمعه ۱۲ ژوئیه در مصاحبه‌ای گفت که واشنگتن به دنبال ارتباط با گروه حزب‌الله لبنان است.

آقای نصرالله که با شبکه المنار، متعلق به همین گروه گفتگو می‌کرد از کسانی از دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که بواسطه «میانجی» در پی یافتن کانال ارتباطی با حزب‌الله هستند، به عنوان «عملگرایان آمریکا» نام برد.

حسن نصرالله همچنین با «افتخار» خواندن تحریم‌های آمریکا حزب‌الله اضافه کرد که تحریم‌های اخیر واشنگتن علیه اعضای پارلمان لبنان که دو نفرشان عضو گروه حزب‌الله هستند، توهین به پارلمان و دولت لبنان و حاکمیت این کشور است.

رهبر حزب الله لبنان در پاسخ به این سوال که آیا نیروهای تحت امر وی از سوریه کاملا یا بعضا خارج شده‌اند گفت: «این نیروها در نقاط دیگری مستقر شده‌اند. آنها هنوز در مناطق پیشین مستقر هستند ولی تعدادشان را با توجه به وضعیت کنونی کم کرده‌ایم. سوریه و لبنان فاصله کمی با هم دارند. اگر خدای نکرده اتفاقی بیفتد، فرستادن دوباره نیرو از لبنان به سوریه بسیار ساده خواهد بود.»

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که اگر جنگی بین ایران و آمریکا شروع شود اسرائیل بی‌تفاوت نخواهد ماند گفت که ایران قادر است اسرائیل را با شدت و قدرت تمام بمباران کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده سابق مجلس: ایران به بهای FATF دست از حمایت حزب الله لبنان نمی‌کشد

دو مرد آمریکایی به اتهام توطئه برای فروش نفت ایران به چین به زندان محکوم شدند

تسلیت برای کشته‌شدن رئیسی در سانحه بالگرد؛ در آمریکا سخنگو سوال‌پیچ و در اتحادیه اروپا جنجال شد