Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترکیه آغاز تحویل موشک‌های اس-۴۰۰ روسیه را اعلام کرد

ترکیه آغاز تحویل موشک‌های اس-۴۰۰ روسیه را اعلام کرد
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا پیش از این ترکیه را تهدید کرده بود که نباید سامانه اس-۴۰۰ را از روسیه تحویل بگیرد و در غیر این صورت باید منتظر تحریم‌های این کشور باشد.

آگهی

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد تحویل موشک‌های اس-۴۰۰ روسیه به آنکارا آغاز شده است.

پس از اعلام تحویل نخستین محموله از قطعات تشکیل‌دهنده سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ از روسیه در روز جمعه ۲۱ تیر، مدیر صنایع دفاعی ترکیه نیز با تأیید این خبر گفت که روند تحویل دیگر قطعات در روزهای آینده ادامه خواهد یافت.

خبرگزاری روسیه (تاس) نیز اعلام کرد که خلبان‌های ترکیه برای آموزش کار با این سامانه در ماه‌های ژوئیه و اوت به روسیه سفر می‌کنند. این خبرگزاری در عین حال تایید کرد که پیش این حدود ۲۰ نفر از نیروهای مسلح ترکیه در ماه‌های مه و ژوئن در یک مرکز آموزشی در روسیه دوره‌های آموزشی را سپری کرده‌اند. 

روسیه چهارم اردیبهشت ماه گذشته گفته بود سامانه ضد موشکی اس-۴۰۰ به ترکیه در ماه ژوئیه (تیرماه) آغاز می‌شود.

آمریکا پیش از این ترکیه را تهدید کرده بود که نباید سامانه اس-۴۰۰ را از روسیه تحویل بگیرد و در غیر این صورت باید منتظر تحریم‌های این کشور باشد. اما ترکیه که در برخی از پیمان‌های بین‌المللی از جمله ناتو از متحدان غرب به شمار می‌رود، در پاسخ این تهدید را رد کرده و تاکید دارد که همچنان بر تعهدات خود در ناتو پایبند است.

 از سوی دیگر ترکیه قصد خرید جنگنده‌های رادار گریز اف-۳۵ شرکت آمریکایی لاکهید مارتین را نیز داشت. واشنگتن می‌گوید که ترکیه نمی‌تواند هر دو این تجهیزات را باهم داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان از تمایل ترکیه برای خرید سامانه‌های موشکی بیشتر از روسیه خبر داد

ترکیه: اگر آمریکا تحریم کند تلافی می‌کنیم

اوج‌گیری تنش با حوثی‌ها پس از نخستین حمله اسرائیل به خاک یمن؛ موشک شلیک شده به ایلات سرنگون شد