برایان هوک: توافق احتمالی با ایران به تأیید کنگره خواهد رسید

برایان هوک: توافق احتمالی با ایران به تأیید کنگره خواهد رسید
نگارش از Euronews

«یکی از مشکلات برجام آن است که دولت باراک اوباما این پیمان را رسما به تأیید کنگرهٔ ایالات متحده نرسانده است.»

برایان هوک، رئیس گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد دولت ایالات متحده در پی آن است که توافق احتمالی تازه با ایران را به تأیید کنگرهٔ این کشور برساند.

دولت دونالد ترامپ پیوسته تأکید کرده که یکی از مشکلات برجام علاوه بر مشکلات دیگر آن است که این پیمان رسما به تأیید کنگرهٔ ایالات متحده نرسیده است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای هوک که با شبکه الجزیره گفتگو می‌کرد همچنین گفت که کشورش احتمالا تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع خواهد کرد.

وی افزود: «ما می‌خواهیم رژیم را از درآمدهای لازم برای صدور انقلاب محروم کنیم. درآمدهایی که موجب یک سیاست خارجی توسعه‌طلب می‌شود که خشونت‌های منطقه‌ای زیادی در خاورمیانه به بار می‌آورد.»

رئیس گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا همچنین افزود کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس در صورت متحد بودن می‌توانند در مقابله با ایران موثرتر عمل کنند.

کاخ سفید پیش از این تأکید کرده بود که تنها راه حل رفع تنش موجود میان واشنگتن و تهران دستیابی به یک توافق هسته‌ای «بهتر» است؛ توافقی که به گفته دولت دونالد ترامپ «تمامی ابعاد تهدید ایران» را در بگیرد.

ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد فرماندهی مشترک ارتش آمریکا اعلام کرده که ایالات متحده امیدوار است طی دو هفته آینده به کمک متحدانش، ائتلافی نظامی در منطقه خلیج فارس برای حفاظت از آبهای استراتژیک ایران و یمن تشکیل دهد.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

تحریم‌های آمریکا علیه ایران