Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پرنده نارنجی امید کشف گونه‌ای تازه را نقش بر آب کرد

پرنده نارنجی امید کشف گونه‌ای تازه را نقش بر آب کرد
Copyright فیس‌بوک کلینیک دامپزشکی تیگوینکلز بریتانیا
Copyright فیس‌بوک کلینیک دامپزشکی تیگوینکلز بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دامپزشکان که به وجود ققنوس در عالم واقع باور نداشتند، تا پیش از دیدن پرنده گمان می‌کردند که با حیوانی از مناطق حاره‌ یا یک پرنده مهاجر ناشناس سر و کار دارند.

آگهی

راز پرنده نارنجی‌رنگی که در بریتانیا کشف شده بود بر ملا شد.

در اوایل ماه جاری میلادی رهگذران در شهر هادنهام بریتانیا در کنار خیابان پرنده‌ای را دیدند که به رنگ نارنجی مایل به زرد بود و به سختی حرکت می‌کرد. ساکنان شهر این پرنده را در حالی به کلینیک دامپزشکی «تیگی‌وینکلز» بردند که به سختی نفس می‌کشید. بعضی از آنها گفته بودند که به نظرشان این پرنده همان ققنوس اسطوره‌ای است.

دامپزشکان که به وجود ققنوس در عالم واقع باور نداشتند، تا پیش از دیدن پرنده گمان می‌کردند که با حیوانی از مناطق حاره‌ یا یک پرنده مهاجر ناشناس سر و کار دارند. حتی یکی از دامپزشکان کلینیک به رسانه‌های محلی گفته بود که منتظر کشف گونه‌ای ناشناخته از یک پرنده بوده است.

اما پرسنل کلینیک با بررسی بیشتر دریافتند که نه تنها گونه جدیدی در کار نیست، بلکه این موجود تنها یک کاکایی یا مرغ دریایی است که نمونه آن در بریتانیا و سایر مناطق دنیا به وفور یافت می‌شود.

این کاکایی که به دلیل نامعلومی درون ادویه‌ای مانند پودر کاری یا زردچوبه افتاده بود به رنگ ادویه درآمده و دچار مشکل تنفسی شده بود.

دامپزشکی که این کاکایی را معاینه کرده و دستانش از رنگ پرنده نارنجی رنگ شده بود به پایگاه خبری محلی ماشبل بریتانیا گفت: «دقیقا معلوم نیست چه بر سر این پرنده آمده. اما ممکن است درون ظرفی پر از ادویه مانند زردچوبه و پودر کاری افتاده باشد.»

وی افزود که در نهایت برای این پرنده مشکل خاصی پیش نیامده و پس از شستشو در طبیعت رها شده است.

این نخستین بار نیست که چنین اتفاقی در بریتانیا روی می‌دهد. در سال ۲۰۱۶ نیز یک کاکایی دیگر به هوای خوردن مرغ در یک کارخانه مواد غذایی درون ظرف غذایی هندی به نام تیکه ماسالا افتاده و کاملا نارنجی شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سریع‌ترین پرنده مهاجر جهان با رکورد پرواز بی‌وقفه ۷۵۰۰ کیلومتر در ۹ روز

پرنده بی باک در مقابل دو ببر قرار گرفت

پرندگان به دلیل بی‌بند و باری جنس نر از هم «طلاق» می‌گیرند