مالت اجازه داد کشتی حامل ۶۵ پناهجو در سواحل این کشور پهلو بگیرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مالت اجازه داد کشتی حامل ۶۵ پناهجو در سواحل این کشور پهلو بگیرد

مالت به کشتی آلن کوردی که ۶۵ مهاجر را از مرگ نجات داده بود، اجازه داد در سواحل این کشور پهلو بگیرد.

نخست‌وزیر مالت روز یکشنبه ۷ ژوئيه اعلام کرد که کشورش اجازه می‌دهد ۶۵ مهاجری که در کشتی نجات‌ آلن کوردی به سر می‌برند از مالت به کشورهای اروپایی منتقل شوند.

این اتفاق پس از آن رخ داد که ایتالیا اجازه نداد کشتی حامل این مهاجران در خاک ایتالیا پهلو بگیرد. کشتی آلن کوردی این ۶۵ مهاجر را از میان قایق‌هایی که در آب‌های مدیترانه در حال غرق شدن بودند، نجات داده بود.

دولت آلمان اعلام کرده حاضر است ۴۰ نفر از این ۶۵ مهاجر را به عنوان پناهنده بپذیرد.

از زمان روی کار آمدن دولت ائتلافی دست راستی و پوپولیستی ایتالیا، سخت‌گیری‌های این کشور در قبال مهاجرینی که از طریق آب‌های مدیترانه در پی ورود به ایتالیا و اتحادیه اروپا هستند، شدت یافته است.

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا یکی از جدی‌ترین منتقدین راه دادن کشتی‌های پناهجویان از آفریقا به کشورش است و همواره بر جدی بودن عزم خود و کشورش بر مبارزه با این روند تاکید کرده است.

آقای سالوینی یکشنبه گذشته در حساب توییتری خود نوشت: «من نمی‌توانم به کشتی‌هایی که به قوانین ایتالیا بی‌توجهی می‌کنند اجازه دهم در سواحل ما پهلو بگیرند.»

بیشتر بخوانید:

یکشنبه شب تمام ۶۵ مهاجر کشتی آلن کورد به یک کشتی متعلق به نیروی دریایی مالت منتقل شدند و قرار است در روزهای آتی این پناهجویان به کشورهای مختلف اروپایی فرستاده شوند.

دو روز پیش از این در ۵ ژوئیه هم یک کشتی دیگر متعلق به یک سازمان مردم نهاد ایتالیایی که ۵۴ مهاجر را در آب‌های ساحلی لیبی از خطر مرگ نجات داده بود در مالت پهلو گرفت. ایتالیا به آن کشتی هم اجازه پهلوگیری نداده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید