Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: خواهیم دید در مورد ایران چه خواهد شد اما آنها باید خیلی محتاط باشند

ترامپ: خواهیم دید در مورد ایران چه خواهد شد اما آنها باید خیلی محتاط باشند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس جمهوری آمریکا در تازه‌ترین اظهار نظر خود در خصوص ایران به تهران هشدار داد که باید خیلی خیلی محتاط باشند.

آگهی

دونالد ترامپ به ایران هشدار داد خیلی خیلی مواظب باشد. 

رئيس جمهوری آمریکا جمعه شب ۵ ژوئيه در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید بار دیگر به ایران هشدار داد مراقب اقداماتی که انجام می‌دهد باشد. 

او همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص سیاست‌های دولت ترامپ در قبال تهران پاسخ داد: «خواهیم دید در مورد ایران چه رخ خواهد داد، اما آنها باید خیلی خیلی احتیاط کنند.»

این در حالیست که چند روز پیش سوم ژوئیه هم رئيس جمهوری آمریکا در توییتی خطاب به ایران گفته بود که تهران باید مراقب تهدیدهایش باشد چرا که ممکن است این تهدیدها خودش را بگزد. 

این اظهارات دونالد ترامپ پاسخی است به صحبت‌های حسن روحانی که هفته قبل از احتمال افزایش میزان غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران خبر داده بود. 

رئیس جمهوری ایران صبح چهارشنبه ۱۲ تیر در جلسه هیات دولت با اشاره به این که اگر اقدام عملی از سوی طرف‌های برجام انجام نشود، ایران از ۱۶ تیر اقدامات بعدی را انجام خواهد داد، گفت: «در ۱۶ تیرماه سطح غنی‌سازی ایران دیگر ۳.۶۷ نخواهد بود و این تعهد را کنار گذاشته و به هر مقداری که ضرورت و نیاز ما باشد، ارتقاء خواهیم داد.»

حسن روحانی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: «در این منطقه یک سال است که آتش و آتش‌بازی را آغاز کردید، شما که می‌گویید بازی با آتش خطرناک است چرا آتش را روشن کردید؟ خاموش کردن آن دست شماست».

اشاره روحانی به سخنان چند روز پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاست که در واکنش به افزایش غنی‌سازی اورانیوم در ایران از این کشور خواسته بود «با آتش بازی نکند».

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحاد رقبای جمهوری‌خواه در پی سوء قصد نافرجام؛ نیکی هیلی: جمهوری اسلامی در زمان ترامپ ضعیف شد

معاون دونالد ترامپ کیست؟ حامی کشتن سلیمانی، مدافع خروج از برجام و موافق فشار بر تهران

در نخستین نشست کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان با حضور ترامپ و معاون اول جوانش چه گذشت؟