دادگاه «خروس بی‌محل» در فرانسه برگزار شد

دادگاه «خروس بی‌محل» در فرانسه برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بازرس دادگستری ضمن تحقیقات محلی به این نتیجه رسیده است که موریس هر روز صبح بین ساعت ۶ و نیم تا ۷ صبح زیر آواز می‌زند و قوقولی قوقو سر می‌دهد.

آگهی

یک زوج فرانسوی که از آواز سحری خروس همسایه به تنگ آمده بودند، به دادگاه شکایت کردند.

دادگاه رسیدگی به اتهام این خروس بی‌محل که «موریس» نام دارد روز پنج‌شنبه ۱۳ تیر در شهر روشفور در غرب فرانسه برگزار شد و صاحب موریس به نمایندگی از او در دادگاه حضور یافت.

شاکیان که در همسایگی صاحبان این خروس در جزیره اولرون ویلا دارند و فقط در تعطیلات به آنجا می‌روند، به قاضی گفتند که موریس هر روز صبح حدود ساعت ۶ و نیم با صدایی که به گفته آنها «بیش از حد بلند» است، آنها را از خواب بیدار می‌کند در حالی که آنها در تعطیلات به سر می‌برند و نمی‌خواهند صبح زود بیدار شوند.

بازرس دادگستری ضمن تحقیقات محلی به این نتیجه رسیده است که موریس هر روز بین ساعت ۶ و نیم تا ۷ صبح زیر آواز می‌زند و قوقولی قوقو سر می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

کورین فسو، صاحب موریس بدون خروسش در دادگاه حضور یافته بود، اما گروهی از ساکنان اولرون به نشانه حمایت از خروس متهم، به همراه خروس‌های خود در برابر ساختمان دادگاه تجمع کردند. خانم فسو به خبرنگاران محلی گفت که این خروس را در سال ۲۰۱۵ وقتی جوجه بوده به خانه آورده است. او همچنین گفت که دلیل این کارش توصیه بخشداری محل به سازگاری هر چه بیشتر اهالی با طبیعت به هدف کم کردن زباله بوده است.

وکیل این خانم در دفاع از او گفته است که مرغدانی در طرف دیگر حیاط خانه است و خانه شاکی در پشت خانه موکلش قرار دارد. به گفته او صدای موریس قاعدتا کمتر از همه به این همسایه پشتی می‌رسد.

وکیل شاکیان اما گفته است که موکلان او «حق» دارند تعطیلات خود را در آرامش سپری کنند. او می‌گوید که این پرونده از آن جهت طول کشیده که خانم فسو در محل آشنا دارد و همه را علیه شاکیان متحد کرده است.

حکم دادگاه درباره موریس قرار است روز ۵ سپتامبر آینده اعلام شود، اما اهالی محل انتظار دارند که شاکیان تا آن زمان با متشاکی آشتی کرده و از شکایت خود صرف‌نظر کنند. آنها می‌گویند که در اوج ماجرای شکایت و شکایت‌کشی همسایه‌ها و همزمان با بالا رفتن سن موریس، صدای او دیگر به بلندی سابق نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوترته خروس‌بازی آنلاین را در فیلیپین ممنوع می‌کند

خروس جنگی پلیس را کشت

راهپیمایی کنشگران حقوق حیوانات در فرانسه