Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تفنگداران بریتانیا نفتکشی را که از ایران به سوریه می‌رفت متوقف کردند

 تفنگداران بریتانیا نفتکشی را که از ایران به سوریه می‌رفت متوقف کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«پالایشگاه مقصد این نفتکش به نهادی تعلق دارد که از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده است.»

آگهی

تفنگداران دریایی بریتانیا و مقامات جبل‌الطارق، روز چهارشنبه یک نفتکش عظیم را که راهی سوریه بود در آبهای این منطقه متوقف کردند.

گزارش رفینیتیو ایکان، نشان می‌دهد که این کشتی از ایران حرکت کرده است و اگر تأیید شود که محمولهٔ آن نفت خام ایران است، این نفتکش تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران را نیز زیر پا گذاشته است.

داده‌های مسیرنما همچنین نشان می‌دهند که این کشتی به جای انتخاب مسیر کوتاه‌تر کانال سوئز راه طولانی‌تری را از دماغهٔ امید نیک آفریقا تا جبل‌الطارق طی کرده است؛ مسیری که احتمال می‌رود برای رد گم کردن انتخاب شده باشد.

مقامات بریتانیایی مستقر در جبل‌الطارق اعلام کردند دلایل کافی در دست داشته‌اند، تا مطابق تحریم‌های اتحادیه اروپا، کشتی گریس ۱ را که محمولهٔ نفت خام را به پالایشگاه بنیاس در سوریه می‌برده است متوقف کنند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فابین پیکاردو، فرماندار جبل‌الطارق اعلام کرد‌: «پالایشگاه مزبور به نهادی تعلق دارد که از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده است.» وی افزود‌:‌ «مقامات قضایی و دریایی ما با صلاحدید من،‌ در اجرای این عملیات از تفنگداران دریایی بریتانیا کمک گرفتند.»

اطلاعات ثبت شدهٔ کشتی گریس ۱ در ماه دسامبر این نفتکش را در حال بارگیری نفت در عراق نشان می‌داده، حال آنکه بندر عراقی نام و مشخصات این کشتی را در میان کشتی‌های حاضر در بندرگاه نیاورده است و سیستم ردیابی کشتی نیز خاموش شده است. این کشتی پس از مدتی، با محموله‌ نفت خام در نزدیکی بندر عسلویه ایران، پدیدار می‌شود.

دولت محلی جبل‌الطارق روز چهارشنبه مقرراتی را برای تحریم این کشتی و محمولهٔ آن منتشر کرد.

بیشتر بخوانید:

  • [از حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان چه می‌دانیم و چه نمی‌دانیم؟](از حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان چه می‌دانیم و چه نمی‌دانیم؟https://fa.euronews.com/2019/06/14/what-we-know-what-we-dont-know-on-oman-sea-tankers-attack-iran-usa-scalade)
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع ایران: راهزنی دریایی بریتانیا بی‌پاسخ نمی‌ماند

پروژه بلندپروازانه نیروی دریایی آمریکا؛ تبدیل سکوهای نفتی مازاد به پایگاه‌‌های موشکی

فایننشال‌تایمز: صادرات نفت ایران به بالاترین میزان در ۶ سال گذشته رسید