لیبی؛ نگهبانان اردوگاه هنگام حمله هوایی به روی پناهجویان آتش گشودند

لیبی؛ نگهبانان اردوگاه هنگام حمله هوایی به روی پناهجویان آتش گشودند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این حمله که شامگاه سه‌شنبه به منطقهٔ تاجورا در شرق طرابلس صورت گرفت، دست‌کم ۵۳ تن کشته شدند که ۶ کودک نیز در میان آنان به چشم می‌خورد.

آگهی

سازمان ملل متحد اعلام کرد که گزارش‌ها نشان می‌دهد پس از حملهٔ هوایی روز دوشنبه به یک اردوگاه پناهجویان در نزدیکی طرابلس، پایتخت لیبی، نگهبانان اردوگاه به سوی پناهجویان شلیک کرده‌‌اند تا مانع از فرار آنها شوند.

در این حمله که شامگاه سه‌شنبه به منطقهٔ تاجورا، در ۱۴ کیلومتری شرق طرابلس صورت گرفت، دست‌کم ۵۳ تن کشته شده‌اند که ۶ کودک نیز در میان آنان به چشم می‌خورد.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل همچنین گزارش داد دو حمله هوایی به این نقطه صورت گرفته است، در حملهٔ اول یک پارکینگ خالی، و در حملهٔ دوم یک سالن اردوگاه با ظرفیت ۱۲۰ پناهجو هدف قرار گرفته‌اند.

این کمیسیون اعلام کرد گزارش‌ها نشان می‌دهد پس از انفجارِ نخست،‌ وقتی شماری از پناهجویان و مهاجران اردوگاه خواسته‌اند فرار کنند، نگهبانان به روی آنان آتش گشوده‌اند.

تصویر هوایی ارودگاه پناهجویان در تاجورا

در خواست بررسی حمله هوایی به اردوگاه پناهجویان

از سوی دیگر سازمان‌ ملل متحد خواستار انجام تحقیقی مستقل درباره حمله هوایی روز دوشنبه به اردوگاه پناهجویان در لیبی شد.

این اردوگاه که در مجموع ۶۱۰ تن پناهجو و مهاجر را در خود جای داده بود در یک شب دو بار مورد حمله قرار گرفت.

در حالیکه بسیاری از جمله دولت به رسمیت شناخته شدهٔ لیبی و ماتئو سالوینی،‌ وزیر کشور ایتالیا، نیروهای خلیفه حفتر را به ارتکاب این حمله متهم کردند، ژنرال خالد محجوب، سخنگوی ارتش ملی لیبی به رهبری حفتر، این اتهام را رد کرد و گفت: «ما دستور زدن این ارودگاه را صادر نکردیم.»

«ارتش ملی لیبی» به رهبری خلیفه حفتر، که از حمایت امارات عربی متحده و مصر برخوردار است سه ماه پیش تلاش خود برای تصرف پایتخت آغاز کرد اما تا کنون از رسیدن به این هدف باز مانده است.

هزاران مهاجر و پناهجو، از کشورهای مختلف آفریقایی، در اردوگاه‌های لیبی به سر می‌برند. بنابر اعلام سازمان‌های حقوق بشری، این پناهجویان شرایطی ناگوار و غیر انسانی دارند.

بیشتر بخوانید:‌

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موشک‌های فرانسه در دست نیروهای خلیفه حفتر؛ طرابلس از پاریس توضیح خواست

بیش از ۶۰ نفر در پی غرق شدن قایق حامل پناهجویان در سواحل لیبی جان باختند

اسلواکی توافق مهاجرتی اتحادیه اروپا را اجرایی نمی‌کند