Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فوران کوه آتشفشان استرومبولی؛ گردشگران از ترس خود را به داخل آب پرتاب کردند

Stromboli Volcano
Stromboli Volcano Copyright ANSA
Copyright ANSA
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گردشگران گاه تا قله این کوه آتشفشانی در ارتفاع ۹۲۴ متری بالا می‌روند. با این حال مشخص نیست در زمان شروع فعالیت این کوه افرادی در نزدیکی آن حضور داشته اند یا نه.

آگهی

یک کوه آتشفشانی در جزیره استرومبولی ایتالیا روز چهارشنبه ۳ ژوئیه فوران کرد و باعث کشته شدن دست‌کم یک گردشگر شد. 

مرکز ملی ژئوفیزیک و آتشفشان ایتالیا اعلام کرده است که ابرهای عظیم خاکستر بر فراز این جزیره مشاهده شده‌اند. منابع محلی گفته‌اند سنگ‌های مذاب با شدت از دهانه این آتشفشان به هوا پرتاب شده است.

خبرگزاری آنسا ایتالیا گزارش کرده است شماری از گردشگران که از شنیدن صداهای انفجار در این جزیره کوچک مدیترانه‌ای ترسیده بودند، خود را به داخل آب انداخته‌اند.

گردشگران گاه تا قله این کوه آتشفشانی در ارتفاع ۹۲۴ متری بالا می‌روند. با این حال مشخص نیست در زمان شروع فعالیت این کوه افرادی در نزدیکی آن حضور داشته اند یا نه.

این جزیره از سال ۱۹۵۰ و در پی ساخته‌شدن فیلمی با بازی اینگرید برگمان هنرپیشه مشهور هالیوودی در آن، تبدیل به یکی از مکان‌های توریستی و تفرجگاه‌های افراد ثروتمند و سرشناس شد.

بنابر گفته زمین‌شناسان جزیره آتشفشانی استرومبولی حدود ۲۰۰ هزار سال قدمت دارد و برآوردها نشان می‌دهد این آتشفشان در ۱۴۰۰ سال گذشته بی‌وقفه فعال بوده است.

کوه آتشفشانی استرومبولی یکی از فعال‌ترین کوه‌های آتشفشانی قاره اروپا به شمار می‌رود و به جهت پرتاب گدازه‌ها در شب به «فانوس دریایی مدیترانه» مشهور است.

در رمان معروف ژول ورن نویسنده فرانسوی با عنوان «سفر به اعماق زمین»، دو شخصیت اصلی داستان سرانجام در پایان سفر خود از دهانه این کوه به روی زمین بازمی‌گردند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سومین روز از فوران آتشفشان اتنا در ایتالیا

ایتالیا؛ کوه اتنا فعال ترین آتشفشان اروپا فوران کرد

فوران آتشفشان استرومبولی در ایتالیا؛ ورود گردشگران به جزیره توریستی سیسیل متوقف شد