Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تمجید ترامپ از ولیعهد عربستان: عملکرد محمد بن سلمان خیره کننده است

تمجید ترامپ از ولیعهد عربستان: عملکرد محمد بن سلمان خیره کننده است
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا از خرید تسلیحات نظامی کشورش از سوی عربستان ابراز خرسندی کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در دیدار با ولیعهد عربستان از عملکرد «خیره کننده» محمد بن سلمان ستایش کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در این دیدار که در حاشیه اجلاس سران گروه ۲۰ در ژاپن انجام شد محمد بن سلمان را «دوست» خود خواند. وی خطاب به ولیعهد عربستان گفت: «شما کار خیره کننده ای [در کشورتان] انجام داده اید.»

او در مورد عملکرد محمد بن سلمان در عربستان افزود: «فکر می کنم کاری که شما به طور خاص برای زنان انجام دادید -با توجه به آنچه روی داده- مانند یک انقلاب در مسیری بسیار مثبت است.»

ولیعهد عربستان سعودی که در نشست پیشین گروه ۲۰ در آرژانتین حضور کمرنگی حداقل در عکس دستجمعی سران داشت در اوزاکای ژاپن در مرکز یعنی جایی بین شینزوآبه میزبان و دونالد ترامپ داشت. موقعیتی که شاید بدلیل میزبانی آتی عربستان در نشست بعدی این گروه باشد. نشست گروه بیست در سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۱ و ۲۲ نوامبر در شهر ریاض برگزار خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در بخشی از سخنان خود از خرید تسلیحات نظامی آمریکایی از سوی عربستان ابراز خرسندی کرد.

در حالی که دولت دونالد ترامپ به دنبال افزایش فروش تسلیحات نظامی به عربستان است اما بسیاری از اعضای دموکرات و جمهوریخواه کنگره آمریکا با این موضوع مخالف هستند.

رئیس جمهوری ایالات متحده در حالی از عملکرد محمد بن سلمان تجلیل کرد که انتقادات زیادی در سطح بین المللی نسبت به نقش احتمالی ولیعهد عربستان در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی و نقض حقوق بشر در این کشور مطرح شده است.

آقای ترامپ در آخرین موضع گیری خود در این باره گفته که از قتل این روزنامه نگار «به خشم» آمده ولی در عین حال  تاکید کرده که هیچکس بن سلمان را مقصر این حادثه ندانسته است.

یک کمیته حقوق بشر وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرده است که «شواهد جدی» مبنی بر نقش احتمالی محمد بن سلمان در قتل جمال خاشقجی وجود دارد.

دونالد ترامپ پیش از دیدار با ولیعهد عربستان از پاسخ به پرسش های خبرنگاران در مورد احتمال طرح موضوع قتل جمال خاشقجی در دیدارش با محمد بن سلمان خودداری کرد.

عربستان سعودی هرگونه نقش آفرینی ولیعهد این کشور در قتل جمال خاشقجی را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گاردین: بن‌سلمان روی بازگشت ترامپ به قدرت قمار کرده است

یازده خدمتی که دولت ترامپ به سعودی‌ها کرد

اطلاعیه دربار از وضیت سلامتی پادشاه عربستان: ملک سلمان دچار «حرارت بالا» شده است